Sadece 6 dakikada hayatınızı nasıl değiştirebilirsiniz?

Çok meşgulsünüz, değil mi? Garip çünkü meşgul olanın sadece bizler olduğunu düşünüyorduk.

Şu anda hayatın hangi noktasında olduğunuzun bir önemi yok çünkü hepimizin ortak bir noktası var: hayatımızı ve kendimizi geliştirmek istiyoruz. Bizimle ilgili bir sorun var demiyoruz ancak insanoğlu olarak hepimiz sürekli olarak büyüme ve gelişme arzusundayızdır. Eminiz ki siz de böyle düşünüyorsunuz. Ancak insanların birçoğu her gün kalkarlar ve neredeyse aynı şeyleri yaparlar.

Hayat standartları 1’den 10’a kadar olan bir ölçekte tanımlansa herkes hayatı 10. seviyede yaşamak ister.

Sorun şu ki 10. seviyede bir hayat yaşamak için bazı şeyleri başarmanız gerekiyor. Ve bunun için de her gün zaman ayırmanız gerekiyor Ancak kimin bunun için zamanı var ki? Allahtan ki altı dakika gibi bir kısa sürede her gün uygulanabilecek bir yöntem var.

Olağanüstü sonuçlar almak istiyorsanız aşağıda yer alan her bir adım için bir dakika ayırmanız yeterli olacaktır.

 

1. dakika: Sessizlik

Alarm düğmesine basmak ve sonrasında güne kendinizi stresli ve kötü hissederek başlamak yerine ilk dakikanızı sessiz bir biçimde oturmak için harcayın. Sessiz, sakin ve huzurlu bir biçimde oturun ve derin nefes alın. İsterseniz meditasyonda yapabilirsiniz. Kendinizi merkeze koyun ve günün geri kalanı boyunca verimli olmanızı sağlayacak haleti ruhiyeye girin.

İsterseniz dua edebilir ve yaşadığınız an için şükredebilirsiniz. Sessizce otururken zihninizi susturun, vücudunuzu gevşetin ve stresin uçup gitmesine izin verin. Daha derin bir netlik ve amaç duygusu geliştirin.

 

2. dakika: Olumlamalar

Olumlamalarınızın – sınırsız potansiyelinizden, en önemli hedeflerinizden ve bu hedefleri gerçekleştirmek için yapmanız gereken eylemlerinizden oluşan yazılı ifadeler – yazılı olduğu kağıdı çıkartın ve okuyun. Sizi motive edecek cümleleri yeniden okuyun. Hangi hareketleri yapmanız gerektiğini gözden geçirmeniz hayatınızı bir sonraki seviyeye taşımak için neler yapmanız gerektiğine odaklanmanıza yardımcı olur.

 

3. dakika: Görselleştirme

Gözlerinizi kapatın ve hedeflerinize ulaşmanın nasıl bir şey olduğunu ve nasıl hissettirdiğini hayalinizde canlandırın. İdeal vizyonunuzun inancınızı arttırdığını görün. Hedeflerinize ulaşabilirsiniz ve arzunuz bunu gerçeğe dönüştürebilir.

 

4. dakika: Egzersiz

Ayağa kalkmanız ve 60 saniye boyunca vücudunuzu hareket ettirmeniz beyninize giden kan akışını ve oksijeni arttırmanız için yeterli olacaktır.  Bir dakika içinde kolayca zıplama hareketleri yapabilir, şınav veya mekik çekebilirsiniz. Önemli olan kalp atış hızınızı yükseltmeniz, enerji üretmeniz ve uyarılma ve odaklanma yeteneğinizi geliştirmenizdir.

 

5. dakika: Okumak

Kişisel gelişim kitabınızı alın ve bir sayfa veya bilemediniz iki sayfa okuyun. Yaşantınıza dahil edebileceğiniz, işinizdeki veya ilişkilerinizdeki sonuçları geliştirebilecek yeni fikirler öğrenin. Daha iyi düşünmek, daha iyi hissetmek ve daha iyi yaşamak için kullanabileceğiniz yeni şeyler keşfedin.

 

6. dakika: Yazmak

Günlüğünüzü çıkartın ve şükrettiğiniz, gurur duyduğunuz ve hedeflerinize ulaşmak için o gün yapacağınız üç şeyi yazmak için bir dakikanızı ayırın. Bunu yaparak hareket geçmek için ihtiyacınız olan netliği ve motivasyonu oluşturmuş olursunuz.

Her gün bu ilk altı dakikayı uygularsanız kendinizi nasıl hissedersiniz? Gününüzün ve hayatınızın kalitesini nasıl arttırabilirsiniz? Bu ilk altı dakikaya yatırım yaparak istediğiniz hayatı yaratabilecek insan olmayı başarabilirsiniz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir