Sıradışı arazi araçlarına yeni bir soluk: DTV Shredder

Sizce bir kaykay, jet ski ve ATV birleşirse ne olur? DTV Shredder, BPG Werks tarafından güç sporları meraklıları için geliştirilmiş yeni bir oyuncak.

Tehlikeli sporlarla uğraşan insanlar için tasarlanmış olan Shredder daha önce gördüğünüz kişisel araçlara hiç benzemiyor. Direksiyon sağlam iki taban takılmış kaykaya benzeyen bir platformdan yapılmıştır. Eğilebilen bu direksiyon sayesinde isteğiniz yöne gidebiliyorsunuz ve gidon gereğinden çok dayanıklılık sağlıyor. Aletin geri kalanı sabit dururken hareket eden tek bileşen board kısmıdır. 13 beygirlik güç üreten, 196 cc, 4 silindirli motor ve patentli çift CVT sistemi sayesinde vites değiştirmeye gerek kalmıyor. BPG Werks ekibinin belirttiğine göre Shredder’ın saatteki hızı 30 kilometre sınırlandırılmıştır çünkü insanların ayakta araç sürerken kendilerini rahat hissedebileceği en yüksek hız budur. Shredder’ın ağırlığı 72,6 kilodur. DTV Shredder katlanabiliyor ve orta büyüklükteki kamyonetlere sığabiliyor ve bu özelliğiyle motocross veya ATV’lere göre daha pratik. Birçok arazi aracının aksine her türlü arazide sürülebiliyor.

Segway’in abartılmış hali gibi görünse de BPG Werks’in CEO’su Ben Gulak’a göre DTV Shredder kaykay ve motocross veya ATV’nin birleşimi gibidir. BPG Werks, contalı karbüratör sayesinde aletin karlı zeminler dahil bütün arazi türlerinde ve 25 cm derinlikteki sularda bile gidebildiğini belirtmiştir. Tamamı mekanik olan bu araç 2010 yılında piyasaya çıkmıştır ancak bu sene popüler olmuştur. DTV Shredder’ın etiket fiyatı 3,999 dolardır. Her tür arazide kullanabilen bu araç için gayet uygun bir fiyat.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir