Tek Tekerlekli Teknolojik Kaykay: Onewheel

Eğer bir Segway (hani şu George W. Bush’un üzerinden düştüğü), bir kaykay ve 1 tekerlekli bisikleti birleştirme gibi eğlenceli bir düşünceniz varsa Onewheel sizin için biçilmiş kaftan. Jiroskop, ivmeölçer, özel algoritmalar ve bir tane lastik tekerlek kullanılarak geliştirilen Onewheel, kullanıcılarına sörf veya kuru arazi üzerinde kar kaykayı deneyimi yaşatırcasına bir sürüş imkanı veriyor. Bahsettiğimiz bileşenlerden oluşan motoru, vücudunuzun nasıl eğildiğine bağlı olarak kaykayın hızını belirliyor. Zboard gibi araçlarla karşılaştırıldığında dahi Onewheel inanılmaz derecede esnek görünüyor. Onewheel’in tüm bileşenlerinin alüminyum gövde ile akçaağaç tahtası içinde saklanması ona çok şık ve estetik bir görünüş kazandırmış. Fakat şarj başına 20 dakikalık tahmini pil ömrü ile ulaşım aracı olarak kullanılmasından ziyade pahalı ve üst sınıf bir oyuncak gibi duruyor. Eğer Onewheel ile sürüş deneyimi yaşama isteğiniz varsa bu elbette ucuz olmayacak. Bir Onewheel için vermeniz gereken asgari tutar 1.200 dolar. “Bu paraya 1 öküz alınır!” dediğinizi duyar gibiyiz, ama her şeyin bir fiyatı ve alıcısı var. Girişim ürününün aşağıdaki videosuna gözatabilirsiniz.

Ülkemizde henüz bulunmayan ürün cesur girişimciler tarafından güzel bir yatırım fırsatına dönüştürülebilir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dünya üzerinden en iyi girişimcilik fikirlerini ve benzersiz girişimcilik projelerini sizler için araştırmaya devam edeceğiz.

Merve Tulum

Yazar : Merve Tulum

ODTÜ " Endüstri Mühendisliği " bölümünden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesinde yüksek lisans yaptı. İş hayatına hızlı bir giriş yapıp inovasyon sorumlusu, sistem ve iş analisti gibi birçok pozisyonda görev aldı. Fibabanka, Yemeksepeti ve Yapı Kredi çalışmış olduğu şirketlerden sadece birkaçı. Sizler için iş hayatında edindiği tecrübeleri sizlere aktarıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir