Tatildeyken veya uzaktayken evcil hayvanınızı telefonunuzdan beslemeye ne dersiniz?

Bir girişimci siz dışarıdayken evcil hayvanlarınızın beslenmesi problemine yaratıcı bir çözüm buldu.

Californialı mühendis Ken Powers tarafından tasarlanan PetPal, hayvan sahiplerinin bir mobil uygulama ya da program yardımıyla  evcil hayvanlarını besleyebildikleri bir akıllı yemliktir. Evinizden binlerce kilometre uzakta olsanız bile mobil uygulama ve wifi internet aracılığıyla dilediğiniz zaman evcil hayvanınızı besleyebiliyorsunuz. Akıllı yemliği dilerseniz günün belli saatlerinde manuel olarak yiyecek vermesi için de programlayabiliyorsunuz.

Bunların yanı sıra mobil uygulamayı kullanarak yemliğin üzerindeki kamerası sayesinde evcil hayvanınızın video ya da fotoğrafını çekebiliyor ve bir mikrofon ve hoparlör yardımıyla onlarla konuşabiliyorsunuz.

Powers, bu yaratıcı iş fikrini tatile çıktığında evdeki kedilerini besleyecek kimse bulamadığı sırada keşfetti. Girişimci: “Tatildeyken de kedilerimle etkileşimde bulunabilmeyi istiyordum,” diyor.

İş fikri hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki tanıtım videosunu izleyebilirsiniz:

Yemlik henüz satışa sunulmuş değil ancak kısa bir süre içinde 299 Dolara satışa sunulacağı öngörülüyor.

 

İlginizi çekebilir

Evcil Hayvan Sektörü İş Fikirleri
Girişimcilik Ürünleri
Irmak Sueri CORA

Yazar : Irmak Sueri CORA

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sinema&TV bölümünden mezun olduktan sonra yönetmenlik koltuğunu oturdu ve birçok kısa metrajlı fime imza attı. Katıldığı festivallerden sayısız ödül topladı ve toplamaya devam ediyor. Başarı ve girimcilk konularında kendi hayatında edindiği tecrübeleri sizler için paylaşıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir