Taze Sıkılmış Meyve Suyu İşine Nasıl Başlanır?

Gıda ve içecek sektöründe iş kurmak isteyenler için taze sıkılmış meyve suyu işi heyecan verici ve eğlencelidir. Ana müşterileriniz sağlık bilinci olan kişilerden veya spor meraklılarından oluşacaktır.

Hangi meyve sularını satmak istediğinize karar verin. En çok talep gören meyve suyu lezzetlerini öğrenmek için pazar araştırması yapın. Taze sıkılmış meyve suyu işiniz için çekici bir isim bulun. İlgili resmi kurumlara başvurarak almanız gereken ruhsat ve izinleri öğrenin.

 

Tedarikçi

Taze sıkılmış meyve suyu işine sıfırdan mı başlayacaksınız yoksa bayilik mi alacaksınız karar verin. Bayilik almak için 20,000 TL ve 40,000 TL arası paranızın olması gerekir ki bu da herkes için uygun bir seçenek değildir. Meyveleri almak için bulunduğunuz bölgedeki toptan satış yapan gıda tedarikçileri ile temas kurun. Ayrıca meyve sularının birçoğu buz ile servis edildiğinden buza da ihtiyacınız olacaktır.  İsterseniz meyve aromalı protein içecekleri de satabilirsiniz. Meyve ve proteinleri size en düşük birim fiyatıyla verecek toptan satış yapan tedarikçi veya tedarikçileri seçin.

 

Rekabet analizleri

Bulunduğunuz bölgede satış yapan diğer meyve suyu satıcılarını araştırın. Pazarda talep olduğundan emin olun. Rakiplerinizin menülerini ve aynı zamanda fiyat listelerini inceleyin. Fiyatlarınızı rakip işletmelerin fiyatlarına oranlayarak belirleyin. Müşteriler içeceklerine protein katılmasını isterse ekstra para alın.

 

Yer

Meyve suyu işletmeniz için trafiğin yoğun olduğu bir bölgede yer seçin. Meyve suyu barınızı yaşadığınız yerin dışında bir yerde de açabilirsiniz. İşletmenizi açmadan önce bulunduğunuz bölgenin demografik özelliklerini inceleyin. Meyve suyu barınızı spor salonlarının yakınlarında açmanız size avantaj sağlar. Bu tür işletmelerle aynı binayı paylaşmanız kira masraflarınızı azaltır. Havaalanları, ofis binaları veya oteller de diğer öncelikli yerler arasındadır.

 

Ekipman ve malzemeler

Tezgah, raflı sistemler, menü board, mikserler, bar tabureleri, masalar ve sandalyeler ihtiyaç duyacağınız ekipmanlar arasındadır. Ayrıca yazar kasa,  yazar kasa fişi ve bilgisayara da ihtiyacınız olacaktır. Siparişleri ve satışları bilgisayardan takip edebilirsiniz. Bunların haricinde peçeteler, bardaklar, pipetler, temizlik ürünleri, paspaslar ve kağıt havlularda almanız gerekecektir. Bu ekipman ve malzemelerin birçoğunu yerel toptancılardan veya restoran tedarik firmalarından alabilirsiniz.

 

Reklam

El ilanlarınızı araba camlarına koyun ve kalabalık kavşaklarda dağıtın. İnsanları meyve sularınızı denemeye teşvik etmek için el ilanlarına indirim kuponları ekleyin. Buradaki önemli olan nokta bilinirlik yaratmak ve insanların işletmenizden içeri girmesini sağlamaktır. Buna ek işletmenizi sarı sayfalara ekleyin.

Gıda ve içecek sektöründe iş kurmak istiyorum ne iş yapabilirim diyen girişimcilere özel en cazip yatırım fırsatlarını ve güzel iş fikirlerini paylaşmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir