Teknolojik Bileklik: Nymi

Nymi belirli bir mesafedeki cihazları kullanıcıya özgü kalp atışları ile açan, parola girme işlemini çok daha hızlı hale getiren inovasyon harikası bir teknolojik bileklik.

Geçtiğimiz günlerde Japonların ürettiği GEAK NFC yüzüğü kullanıcılarına akıllı telefonlarını parola olmaksızın açma imkanı tanıyordu. Nymi ise, bu buluşu bir adım öteye götürerek menzili dahilindeki tüm elektronik cihazlara kullanıcısının kalp atışı yapısını kullanarak ulaşıyor.

Toronto tabanlı girişimci firma Bionym tarafından üretilen Nymi lastik bileklik biçiminde ve takan kişinin bileğine temas eden bir sensörü var. Kullanıcı, bilekliğin üzerinde bulunan diğer sensöre parmağı ile dokunduğunda bileklik kişinin kendine özgü kardiyak ritmini algılıyor ve cihazı açıyor. Fazladan güvenlik için, kullanıcı Nymi’yi akıllı telefonuna tanıtabiliyor. Böylece iki cihaz birbirinin yakınında olmadan çalışmıyor. Şartlar sağlandığında cihaz bilgisayarınızı açıyor, online hesaplarınıza giriş yapıyor, NFC üzerinden basit ödemeleri yapabiliyor. Bununla da yetinmeyip kapınızın ya da aracınızın kilidini açabiliyor. Aşağıdaki video ürünün tanıtımını yapmakta:

Standart bir bilgisayar kullanıcısının sahip olduğu parola sayısını düşündüğümüzde –ki uygulamalar küçük değişikliklerle güncellendikçe bu sayı daha da artacak gibi görünüyor- Nymi otomatik ve güvenli bir yol öneriyor. Bu güzel, küçük cihaz acaba diğer işlemler için de kullanışlı olabilir mi?

Bu ilginç ve teknolik bileklik kazançlı bir iş kurmak isteyen genç ve cesur girişimciler için harika bir yatırım fırsatı olabilir. Bu girişimcilik ürünü hakkında görüşlerinizi bekliyoruz. Teknoloji sektörüyle ilgilenen girişimciler için dünya üzerindeki en teknolojik iş fikirlerini ve girişimcilik ürünlerini araştırmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir