Terlik ve Sandaletlerin Yerine Geçebilecek Yapışkan Ped

İtalyan şirket terlik ve sandaletlerin yerine geçebilecek bir yapışkan ped fikrini gerçekleştirebilmek için fon topluyor.

Akıllı bir tasarım şirketi, ayak tabanına yapıştırılan ve ayağınızı gün boyu koruyan yapışkan bir ayak pedi icat etti. Nakefit adını verdikleri bu ped son derece basit tasarımı sayesinde kolaylıkla giyilebiliyor. Yapışkan özelliği sayesinde ayak tabanınıza yapışan pedler, ayak tabanı ile zemin arasında bir bariyer oluşturarak ayağınızı oluşabilecek herhangi bir yaralanmaya karşı önlüyor. Ayak kesilmelerini, ıslak zeminde kaymaları önlemek için oldukça basit ve kullanışlı bir tasarım olduğunu söyleyebiliriz.

Tasarımcılar, Nakefit’in üretiminde kullandıkları malzemeleri patentle ilgili bir güvenlik önlemi nedeniyle paylaşmasalar da bu yapışkan özelliği için kullandıkları maddenin hipoalerjenik malzemelerden oluştuğunu iddia ediyor. Nakefit’in vegan dostu bir tasarım olduğunu da eklemek gerek.

Nakefit pedleri tek kullanımlık olup yaklaşık 24 saatlik aşınma ve yıpranmaya karşı dayanıklı olacak şekilde tasarlanmıştır. Suda kullanıldığında ise dayanıklılık süresi azalabilir.

Nakefit fikri kitle fonlama sitesi Kickstarter platformu aracılığıyla finanse edildi. Proje için yaklaşık 300,000 Euro hibe toplanıldı. Ürünü sipariş etmek isteyenler Kickstarter sayfasını ziyaret edebilir. Erkek, kadın ve çocuklara uygun bedenleri bulunan, farklı renklerden oluşan on çiftlik bir paket 30 Euro’ya mal oluyor.

Yaratıcı iş fikri hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki tanıtım videosunu izleyebilirsiniz:

Daha önce sizlere yoksullar için tasarlanan büyüyebilen ayakkabıdan ve ipleri kendiliğinden bağlanan ısıtmalı ayakabıdan bahsetmiştik. Peki sizce modern teknoloji, ayakkabı geliştirmek için başka ne şekillerde kullanılabilirdi?

 

İlginizi çekebilir

Topuğu Çıkarılıp Değiştirilebilen Ayakkabılar
Moda ve Güzellik Sektöründeki Yenilikçi İş Fikirleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.