Yatırım yapabileceğiniz en iyi 10 piyasa sektörü

Yatırım, dünyaya açılmanın en iyi yollarından biridir. Kısa vadeli yatırımların harika sonuçları olsa bile, varlığınızı artırmak için uzun vadeli yatırımlar yapmalısınız. Yatırım yaparak finansal anlamda özgür olabilirsiniz. Yatırım yapmanın bir sürü avantajı ve dezavantajı olduğundan, bireylerin finansal geleceklerini bir sonraki seviyeye taşımak için bazı zorluklara göğüs germesi gerekir.

Bunun için hangi sektöre yatırım yapacağınızı bilmeniz önemlidir. Bu makalede yer alan en iyi 10 piyasa sektörü, cari getirilerine ve aynı zamanda uzun vadeli tutarlılıklarına göre seçildi. Bu makaleyi okuyarak piyasaya ve piyasanın farklı sektörlerine çok yönlü bakabileceksiniz.  Neye yatırım yapmanız gerektiğini ve finansal geleceğinize dair daha eğitimli kararlar vermeyi öğreneceksiniz.

 

1 – İsteğe bağlı tüketici ürünleri

30lu-yaslarda-emekli-olmak

İsteğe bağlı tüketici ürünlerine restoranlar, oteller, medya, eğlence sektörü ve daha fazlası dahildir. Piyasalar iyiye giderken piyasanın bu sektörüne yatırım yapmak akıllıcadır ancak piyasa trendleri gerilemeye başladığında dikkatli olmanız gerekir.

 

2 – Temel tüketici ürünleri

karlı-is-saglikli-yiyecek-sektoru

Başlık her şeyi açıklıyor. Temel tüketici ürünleri hayatımızın vazgeçilmezleridir. Yediğimiz gıdalar ve içtiğimiz içecekler temel ihtiyaçlardır ve daha kaliteli bir hayat yaşamamızı sağlarlar. Ev ürünleri ve kişisel ürünler gibi diğer ürünler de temel tüketici ürünlerindendir.

Temel tüketici ürünleri yatırımcılar için avantajlıdır çünkü harcayacak tonlarca paramız olmasa bile almak zorunda olduğumuz ürünlerdir. Yatırımlarında sağlam yapı taşları olmasını isteyenler için temel tüketici ürünlerine yatırım yapmak harika bir fikirdir.

 

3 – Enerji

yatirim-yapilabilecek-en-iyi-10-sektor-3

Enerji sektörü yatırım yapabileceğiniz en iyi sektörlerden biridir. Enerji sektörü rüzgar ve güneş gibi alternatif enerjilere ve aynı zamanda kömür, doğalgaz ve petrol ürünlerine odaklanır. Enerji ürünleri hemen hemen hepimiz için hayati önem taşıdığından bu endüstrilere yatırım yapmak iyi bir fikirdir.

Gerileyen piyasalarda bile enerji ürünleri düzenli olarak tüketilir ve zarar riskine karşı sizi korur.

 

4 – Finans

yatirim-yapilabilecek-en-iyi-10-sektor-4

Piyasanın finans sektörü canlı dönemlerde yatırım yapmak için en iyi seçeneklerden biridir.  Sektörün kazanç potansiyeli çok geniş olduğundan, bu hizmetlerden birkaç tanesine yatırım yapmak iyi bir fikirdir.

 

5 – Sağlık

yatirim-yapilabilecek-en-iyi-10-sektor-5

Sağlık sektörü her zaman yükseliştedir çünkü birçok insanın düzenli olarak bu ürünlere ve hizmetlere ihtiyacı vardır. Sağlık sektörü yatırım yapılabilecek en iyi alanlardan biridir.

İlginizi çekebilir: Sağlık Sektörü İş Fikirleri

 

6 – Endüstriyel

yatirim-yapilabilecek-en-iyi-10-sektor-6

Endüstriyel piyasa, endüstri ve mühendislik şirketlerinden oluşur. Büyük köprüler, askeriye, ileri düzey uçaklar, yeni otomobiller ve yeni buluşlar bu şirketler tarafından yapılırlar.

Buna ek olarak, malları üreten fabrikalar genellikle endüstriyel piyasadadırlar. Endüstri patladığında, bu sektöre yatırım yapmak iyi bir fikirdir.

 

7 – Bilgi teknolojileri

yatirim-yapilabilecek-en-iyi-10-sektor-7

Bilgi teknolojileri patlamış durumda. Cisco, Apple ve Microsoft gibi şirketler yaptıkları yeniliklerle birbirleriyle yarışıyorlar.

Twitter ve Facebook gibi şirketler de benzer şekilde piyasanın bu sektörünü etkiliyorlar. Bilgi teknolojileri vasıtasıyla dünyaya büyük değer katan bu piyasaya yatırım yapanlar, harika kazançlar elde edebilirler. Bilgi teknolojileri sayesinde birbirimizle iletişim kurmak hiç olmadığı kadar kolay hale geldi ve bu da bilgi teknolojilerini zamanla daha da önemli hale getirecek.

İlginizi çekebilir: Teknoloji Sektörü İş Fikirleri

 

8 – Malzemeler

yatirim-yapilabilecek-en-iyi-10-sektor-8

Piyasanın malzemeler sektörü ekonominin büyük oyuncularından biridir. Yollar, evler, iş binaları, uçaklar, arabalar ve daha fazlasını yapmak için malzeme piyasalarına ihtiyacımız var. Malzeme piyasasında yer alan mühendislik ve inşaat şirketleri dünyanın gelişmesini sağlıyorlar ve bu şirketlerinde malzemeye ihtiyacı var.

Bu durum malzemeler piyasasını yatırım yapılabilecek en iyi piyasalardan biri haline getiriyor. Piyasanın malzemeler sektörüne yatırım yapmak hem size yüksek kazanç hem de dünyanın daha iyi yer haline gelmesine yardımcı olmanızı sağlar.

 

9 – Telekom hizmetleri

akilli-telefon-sektoru

Telekom sektörü pazarın ayrılmaz bir parçasıdır. Bugünlerde, cep telefonu olmayan bir insan görmek neredeyse imkansız. Telekom sektörüne yatırım yapmaya karar vermek bu noktada yapabileceğiniz en iyi hareketlerden biridir.

 

10 – Kamu hizmetleri

yatirim-yapilabilecek-en-iyi-10-sektor-10

Kamu hizmetleri modern dünyanın gereksinimlerindendir. Hepimiz ay sonunda faturalarımızı ödemek zorunda olduğumuzdan, sektör büyümeye devam ediyor. Bu sektörün pazarı elektrik şirketleri, su şirketleri ve atık yönetimi şirketlerinden oluşuyor. Küçük ve istikrarlı kazançlar için kamu hizmetleri iyi bir yatırım fırsatıdır.

 

İlginizi çekebilir

Türkiye’de En Hızlı Büyüyen 10 Sektör
Para Kazandıracak En İyi Sektörler
Avatar

Yazar : iş kurmak

Yorum

Bir Yorum da Sen Bırak
  1. Bir iş fikri olup, asgari düzeyde sermayeye sahip olup yatırım yapma konusunda tereddütleri olan girişimci adayları adına söz konusu yatırım ile ilgili detaylı araştırma yapıp, yatırımın verimli olup olmayacağını raporlayip, girişimci adayının doğru karar vermesini sağlıyoruz. Ayrıca işletme kurulduktan sonra yönetim süreçlerine de müşavirlik yaparak, işletmenin büyümesine katkı sağliyoruz. İşletmenin kuruluşundan yönetim süreçlerine kadar karşilaşilabilenecek tüm ihtimaller, detaylar ve riskler konusunda girişimci adaylarına danışmanlık hizmeti veriyoruz.

    Sinerji Yatırım Danışmanlığı
    sinerjiyatirim@hotmail.com

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir