Yeni Otomat Makinesi: Organik Salatalar!

İşte karşınızda her sabah taze ve kaliteli malzemelerle yapılmış sağlıklı yiyecekler sunan bir otomat: Farmer’s Fridge!

Otomatlardaki gıdalar genellikle abur cubur olarak görülen hazır yiyeceklerden oluşur. Daha önce Yves Behar’s Briggo’nun barista kalitesinde kahve sunan robot inovasyonunu görmüştük. Şimdi de benzer girişimciliği, her sabah taze ve kaliteli malzemelerle yapılmış sağlıklı salatalar sunan Farmer’s Fridge otomatı getiriyor.

Fiyatları 7.99 dolardan başlayan bu lezzetli ve organik salatalar, gün sonunda (akşamüstü saat 6’dan sonra) 1 dolardan veriliyor. Günlük üretilen ürünlerin dezavantajı da bu olsa gerek.

Chicago merkezli girişimcifirma her sabah yerel çiftliklerden doğrudan taze ürünleri topluyor ve sabah saat 5’te günün salatalarını, kahvaltılarını ve sağlıklı atıştırmalıklarını hazırlamaya başlıyor. Saat 8’de yiyecekler hazırlanmış bir şekilde dokunmatik özellikli otomat makinalarına yükleniyor. Bu sırada önceki günden kalan yemekler de bir yiyecek merkezine bağışlanmak üzere toplanıyor. Süper-detoks salatasından, sporculara özel yüksek protein salatasına kadar geniş bir ürün yelpazesi olan bu otomatlarda yiyecekler, yüzde yüz geri dönüşümlü plastik kavanozlarda paketlenmiş şekilde satılıyor. Her yemeğinizin sonunda bu kapları kiosklara iade edebiliyorsunuz.

İlk Farmer’s Fridge otomatı şimdilik Chicago’da bulunuyor fakat proje ekibi kısa süre içinde birçok noktada bu hizmeti sunmak için çalışmalara başladı bile. Eğer sıkışık vakitlerinizde bile sağlıklı ve kaliteli beslenmekten vazgeçmeyenlerdenseniz, bu girişimciliğe bir şekilde destek olmak hem sizin, hem de fikir sahiplerinin yararına olacaktır. Tüm Türkiye’de olmasa bile İstanbul, Ankara gibi kozmopolit şehirlerde bu iş fikrinin en başta özel sektör çalışanları tarafından sevileceğini öngörürsek çok da yanılmış sayılmayız.

Organik iş fikirlerini ve en yenilikçi otomatları ne iş yapsam diyen cesur girişimciler için araştırmaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir