Sağlık kaydınıza göre atıştırmalık veren otomat makinası

Luce X2 dokunmatik ekran otomat makinası yüz tanıma teknolojisini ve müşterilerin sağlık kayıtlarını kullanarak müşterilerin sağlıksız atıştırmalıklar almasını engelliyor.

İşletmeler, müşteri her zaman haklıdır mottosuna göre hareket ederler. Peki, her zaman haklılar mıdır? Müşterileri geri çeviren iş fikirlerini daha önceden de görmüştük. Bugün de sizlere yeni bir iş fikrinde bahsedeceğiz.

İtalya merkezli Rhea Vendors tarafından geliştirilen ve yakın zamanda İngiltere’de piyasaya sürülen otomat makinası, 22 inçlik dokunmatik ekranı müşterilerin standart satış otomatlarındaki gibi bir şeyler seçmesini sağlıyor. Bununla birlikte atıştırmalık verilmeden müşteriler yüz tanıma kontrolünden geçiyor.

Teknoloji, alınan atıştırmalığın doğru bir seçim olup olmadığını belirlemek için müşterinin yaşını, vücut yapısını ve ruh halini algılıyor. Aynı zamanda makine kullanıcının sağlık kayıtlarına ve satın alma geçmişiyle ilgili bilgilere ulaşmak için programlanabiliyor. Algoritmalar alıcının sağlığı için üç şekerli kahve almanın veya dördüncü çikolatayı almanın kötü bir fikir olduğuna karar verirse ürünü göndermiyor.

Bazı müşteriler özel bilgilerinin analiz edilmesini veya cansız bir makine tarafından reddedilmeyi hoş karşılamasa da bu iş fikri diyette olanlar için harika bir kurtarıcı. Spor salonları gibi yerler spor salonuna sık sık gelmeyen üyelerini sisteme entegre edebilir.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir