Zengin olmanın en iyi 5 yolu

Çok çalışırsak ve para biriktirirsek bir gün zengin oluruz diye düşünüyoruz. Bu hüsnükuruntudur. Ne yazık ki mütevazi ancak faydasız birikimler yapma eğilimindeyiz.

Zengin olmak istiyorsanız kullanabileceğiniz bir sürü yaklaşım var ve bu yaklaşımlardan bazıları diğerlerinden daha etkili.

 

İşte zengin olmanın en iyi 5 yolu:

1- Kendi işinizi kurun ve sonra satın

kendi-isini-kur

Bu zengin olmanın en etkili ve kanıtlanmış yoludur. Müşteri ihtiyacını karşılamak için yeni bir yaklaşım bulabilirseniz ve bu ihtiyacı karşılayan karlı bir iş kurabilirseniz gerçek değer yaratırsınız. Bu temizlik işi, kadın kuaförü, danışmanlık şirketi veya yatırım bankası olabilir. Riskler çok yüksek olduğu için yeni kurulan işletmelerin büyük çoğunluğu başarısız oluyor. Unutmayın ki bir girişimcinin sahip olması gereken bütün becerilere,  dinamizme, kararlılığa ve dikkate sahip olmanız gerekiyor. Başarılı olabilirseniz potansiyel ödüllerde oldukça büyük olacaktır. Varlıklı insanlar bu yönetimi kullanarak zengin oluyorlar.

Birbirinden kazançlı 100’lerce iş fikrini incelemek için tıklayınız.

 

2- Girişime katılın ve hisse senedi alın

kendi-isini-kurmak

Bir veya iki girişim şirketinden hisse senedi toplayabilirseniz, şirket büyürse veya şirketi daha büyük bir işletme satın alırsa büyük sermaye kazancı elde edebilirsiniz. Yeni girişimlerin sadece küçük bir bölümü büyük sermaye kazancı elde ettiğinden ihtimaller iyi değildir. Ancak hangi iş fikrinin ve yönetim ekibinin başarılı olabileceğini görmek için sağduyunuzu kullanabilirsiniz. Apple, Google ve Microsoft’un ilk çalışanları bu şekilde milyoner oldular.

 

3- Becerilerinizden faydalanın

akilli-olmak

Pazarlanabilir bir beceri geliştirebilirseniz ve bağımsızlığınızı koruyabilirseniz kazanç elde edebilirsiniz. Sporcular, yazarlar ve gösteri sanatçıları bu şekilde zengin oluyorlar. Genel olarak, kendi hesabına çalışan bir uzmanın kazanç fırsatı bir şirket çalışanına göre daha yüksektir. Unutmayın ki riskler var ve özel bir şeye sahip olmanız gerekiyor. Kendi başarınız sizin elinizde olduğundan, bu yöntem beceri geliştirebilen ve kendi başına iş yapabilen insanlar için harika bir yoldur.

 

4- Mülk geliştirin

emlak-bayilik

Mülk almak, mülkü geliştirmek ve mülkü satmak kayda değer sermaye pozisyonu yaratmanın en etkili yollarından biridir. Temel unsurlardan biri borçlanarak avantaj sağlamaktır. Diyelim ki 250,000 TL’lik mülkü almak için 200,000 TL borç aldınız ve 50,000 TL’de siz koydunuz. Daha sonra mülkü geliştirdiniz ve 400,000 TL’ye sattınız. Mülkün değeri %60 arttı ve koymuş olduğunuz 50,000 TL dört katına çıktı. Unutmayın ki doğru yerlerdeki doğru mülkleri seçmelisiniz ve mülkleri akıllıca geliştirmelisiniz. Emlak piyasasında ani yükseliş ve düşüş riski vardır. Ancak uzun vadede, testiyi doldurmanın kanıtlanmış yollarından biridir.

 

5- Borsaya yatırım yapın

borsadan-para-kazanmak

Hisse senetlerine uzun vadeli yatırımlar yapar, hisse senetlerini akıllıca seçer ve kar paylarına tekrar yatırım yaparsanız varlık oluşturabilirsiniz. Hisse senetleri aniden inişe ve aynı zamanda yükselişe geçtiğinden küçük yatırımcıların birçoğu portföyleri alt üst olduğundan ümitsizliğe düşebiliyor. Ancak uzun vadeli hisse senetleri mülk kadar iyi bir yatırımdır. Borsa, nakit parası olanlara ve sinirleri güçlü olanlara harika satın alma fırsatları sunar.

Borsa’dan para kazanmak için tıklayınız.

 

Çok da kötü olmayan birkaç fikir daha:

1- Düzenli bir işte çalışın, masrafları kısın ve birikim yapın

tasarruf-etmek

Bu tedbirli bir uygulamadır ve finansal riski azaltır ancak zengin olmanın etkili yollarında biri değildir. Ancak çok paranızın olmasını istiyorsanız, gelirinizi arttırmak veya sermayenizi katlamak için yeni yollar bulmanız gerekir.

Tasarruf etme ve para biriktirme yöntemleri için tıklayınız.

 

2- Yaratıcı olun

dunyayi-degistiren-10-icat-1

Herkesin ihtiyaç duyduğu bir şey yaratın ve icadınızın patentini alın. Daha sonra icadınızın lisansını alın ve telif ücretlerinden para kazanın. Bu, zengin olmanın zorlu yollarından biridir. Bazı mucitler bu şekilde zengin olmuştur ancak patenti korumak zordur ve iyi bir lisans anlaşması imzalamak kolay değildir.

Bir icat nasıl yapılır öğrenmek için tıklayınız.

 

3- Şans oyunları oynayın

sans-oyunlari-isine-girmek

Piyango ve sayısal loto talihlilerini sürekli duyuyoruz. Bu yaklaşım birileri için işe yarıyor ancak zengin olmak için çok da iyi bir yol değildir. Yolda yürürken başınıza yıldırım düşeceğinize inanmıyorsanız bu yöntemden kaçınmanızı ve yukarıda yer alan altı fikirden birini kullanmanızı tavsiye ederiz.

Hayatta zengin olmaktan daha önemli şeyler var. Sağlıklı ve daha çok zengin olmak gibi. Rotanızı planlayın ve maceranın tadını çıkarın!

Bazı insanlara göre para her kötülüğün anasıdır ancak ben buna katılmıyorum. Parayı iyi yönetirseniz ve paradan iyi bir şekilde faydalanırsanız, para hayatınızı güzelleştirecektir.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir