Zenginlerin Daha Çok Para Kazanmak İçin Kullandıkları Psikolojik Hileler

Zengin insanları orta sınıftan ayıran banka hesabından çok düşünce tarzlarıdır.

Servetinin tamamını kendisi inşa etmiş milyonerler üzerinde yapılan ve 25 yıl süren çalışmalara göre zengin olmak zihinde başlıyor ve para kazanmaya dair düşünceleriniz ve inançlarınız zengin olup olamayacağınızı etkileyen en önemli faktör olarak karşımıza çıkıyor. İnsanların zengin olmalarına mani olan şeyin tutku eksikliğinden çok inanç eksikliğinden kaynaklandığı da dikkat çeken önemli sonuçlardan bir diğeri.

Bu yazımızda sizler için zengin insanların daha çok para kazanmak için kullandıkları zihinsel hilelere yer verdik:

 

Yeterli paraları olmasa bile maddi sıkıntıda olduklarını düşünmezler

uyurken-para-kazanmak

Zengin insanlar, istikballerini başkalarının parasını kullanarak inşa etmekten çekinmezler. Eğer harika bir iş fikri bulurlar fakat bunu gerçekleştirmeye yetecek paraları yoksa o iş fikrini hayata geçirmek amacıyla başka insanların parasını kullanarak aksiyon alırlar.

Zenginler bilirler ki, bir şeyi gerçekleştirmeye yetecek paraya sahip olmamak onu yapmaya engel değildir. Esas mesele, bunun yatırım yapmaya veya uğraşmaya değer olup olmadığıdır.

Mutlaka okuyun: Daha Çok Para Kazanmak İçin Paraya Neden İhtiyacınız Yok?

 

Beklentileri aşırı derecede yüksektir

3-15-yil-sonra-dunyadaki-en-buyuk-sorunlar-neler-olabilir-hakkinda-dusunun

Orta sınıf insanlar, maddi beklentilerini düşük seviyelerde tutarak hayal kırıklığına uğramaktan kaçınırken zenginler beklentilerini son derece yüksek tutarlar ve karşılaşacakları her türlü zorluğa hazır olurlar.

Zenginler, çok istedikleri bir hedef belirledikten sonra hevesle işe koyulur ve bu hedefe ulaşmak için çeşitli yollar ararlar: ”Şampiyonlar bir şeyin olmasını beklemezler, onu gerçekleştirirler.”

Mutlaka okuyun: Milyar Dolarlık Büyük Bir Şirket Kurmak

 

Para kazanmayı bir oyun olarak görürler

oyun-oynayarak-para-kazanmak

Zenginler hayata, işe ve para kazanmaya bir oyun gözüyle bakarlar. İşte bu yüzden milyonerler zengin olmalarına rağmen yine de her gün işe gider ve bir sonraki hedeflerine ulaşmaya çalışırlar. Bu insanlar için para, sıradaki hedefe ulaştıklarını gösteren bir kıstastan öte değildir.

Ayrıca ”oyun oynamanın heyecanı” sürekli olarak beklentiyi yükseltmek adına onları teşvik eder.

Biz para kazanmak için videolar yapmıyoruz. Daha çok video yapabilmek için para kazanıyoruz. – Walt Disney

Mutlaka okuyun: Steve Jobs’ın dediği gibi: “Tutkusu Olan İnsanlar Dünyayı Değiştirebilir”

 

Parayı kişileştirirler ve onu bir dost olarak görürler

para-kazandiran-meslekler

Zenginler parayı en iyi dost ve ortak olar görürler.

“Uykusuz geceler boyunca duyulan kaygıya, fiziksel acıya son verecek gücü olan ve hatta hayatlarını kurtarabilecek bir dosttur para.”

Zenginler paranın birçok derde deva olabileceğine inanırken orta sınıftan insanlar parayı, ömür boyu katlanmak zorunda oldukları bitmek tükenmek bilmeyen bir musibet olarak görürler.

Mutlaka okuyun: Para Hakkında Yanlış Bilinen Gerçekler

 

Korkuya yer vermezler

basarili-olmaktan-korkmak

Büyük adamlar, korkuya yer olmayan bir farkındalık seviyesinde yaşarlar. Bu düşünce tarzında olan kişilere göre her şey mümkündür. Çılgınca gibi görünen her türlü hayal onlara göre uygulanabilir niteliktedir.

Bu düzeyde bir bilince sahip olabilmek için, ilk önce her zenginin yaptığı gibi kendi konfor alanınızın dışına çıkmalısınız. Dünya çapındaki düşünürler, öncelikle milyoner olmanın kolay olmadığını bilirler ve süregelen bir belirsizlik halinde bile rahat hissetmeyi öğrenirler.

Mutlaka okuyun: Rahatınızı Kaçırmasına Rağmen Sizi Daha Başarılı Yapacak 10 Şey

 

Zengin olmak kadar doğal bir şey yokmuş gibi düşünürler

zengin-olmak-isteyenler-icin-10-ipucu

Zenginler başarı, tatmin ve mutluluğun doğal bir varoluş düzeni olduğuna inanırlar. Neredeyse bu inanç bile tek başına başarılı olmayı garanti eder.

Öte yandan, orta sınıf sürekli mücadele halindedir çünkü onlar sadece ummakla yetinirler. Kendini zengin olmaya layık bile görmeyen yığınla insan vardır. Kendinize “Ben kimim ki, milyoner olayım?” demek yerine ”Neden ben de zengin olmayım?” demeyi tercih edin.

 

İlginizi çekebilir

Sıfırdan Başlayıp 1 Milyon TL Kazanmak
Zengin İnsanların Zengin Kalabilmek İçin İzlediği Yollar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir