20’li Yaşlarda Milyoner Olmanın Yolları

Milyoner olduğunuzu hayal edin. İstediğiniz hayatı yaşamanızı sağlayacak kadar paraya sahip olmak harika bir duygu değil mi? Şimdi bunu 20’li yaşlarınızda başardığınızı düşünün.

Zormuş gibi görünse de, genç yaşta milyoner olmak mümkündür. Ben 21 yaşında milyoner oldum. Programımı takip eden bir öğrencim 23 yaşında milyoner oldu. En etkileyici kısım neydi biliyor musunuz? Bütün bunları küçük hisseler alarak ve satarak yaptı. Yıllarca eğitim almasına veya üniversiteye gitmesine gerek kalmadan, sadece sıkı çalışarak ve doğru yaklaşımı benimseyerek milyoner oldu. Bunun mümkün olduğunu kanıtladı. Aşağıda yer alan kuralları her yaşta uygulayabileceğinizi unutmayın. Bu kuralları doğru bir şekilde uygularsanız, sandığınızdan da erken yaşta milyoner olabilirsiniz.

İşte 20’li yaşlarda milyoner olmanın 10 yolu:

 

1 – Sıkıcı nişlerden uzak durun

Günümüzde bir sürü insan sıkıcı ve yaygın olarak kabul edilen nişlere odaklanırlarsa milyoner olabileceklerini düşünüyor.  Ancak avukatlık, doktorluk veya bankacılık gibi geleneksel meslekleri seçerseniz milyoner olmanız yıllar alır. Milyoner olmak için yıllarca okumanıza gerek yok.

 

2 – Üniversite mezunu olmaya gerek yok

Bir numaralı hedefiniz milyoner olmaksa üniversiteye gitmenize gerek yok. Üniversiteler çok pahalı ve eğitim masraflarınız yüzünden borca girebilirsiniz. Milyoner olmak istiyorsanız bilmeniz gereken her şeyi büyük eğitim masraflarına girmeden internet üzerinden öğrenebilirsiniz.

 

3 – Sosyal hayatınızı feda edin

Yirmili yaşlarınızın başında sosyal hayatınızı feda etmeniz sizin için zor olacaktır. Ancak gerçekten milyoner olmak istiyorsanız kariyerinize odaklanmak için sosyal hayatınızı feda etmeniz gerekiyor. Bu zamanı çalışmak, yeteneğinizi mükemmelleştirmek veya becerilerinizi, ürününüzü veya şirketinizi geliştirmek için kullanmalısınız. Sosyalleşmek yerine yeteneklerinize odaklanırsanız daha kısa sürede milyoner olursunuz.

 

4 – Yenilgileri ve hataları kabul edin

Süreç boyunca bir sürü hatalar yapacaksınız. Unutmayın ki bu hatalar sürecin bir parçası. Burada önemli olan şey bu hatalarla veya yenilgilerle nasıl başa çıkacağınızdır. Milyoner olmayı başaran öğrencilerimden biri, alışana kadar ilk birkaç ay bir sürü hisse senedi kaybetti. Unutmayın ki sizi diğerlerinden farklılaştıracak olan şey hatalarla nasıl mücadele ettiğinizdir.

İlginizi çekebilir: Başarısızlığı Kabul Etmenin ve İlerlemenin 6 Yolu

 

5 – Bir milyondan fazlasını hedefleyin

Para son aşamanız olmamalıdır. En iyi ürünü veya hizmeti yapmaya odaklanmalısınız. Bunu yaptığınız takdirde otomatik olarak para kazanırsınız. Hedeflerinizi her zaman büyütmeli ve yeni hedefler belirlemelisiniz.  Bir milyon TL kazanmak istiyorsanız bu hedefe ulaşın ve daha sonra daha büyük bir hedef belirleyin.

 

6 – İnsanları dolandırmayın

Milyonlar kazanmanın anahtarı sabırlı ve dürüst olmaktır. Olay diğerleriyle çalışmak olduğunda, samimi ve açık sözlü olun. Aksi halde istediğiniz parayı asla kazanamazsınız. Meşru olmayan veya ahlak dışı yollardan elde edilen para hemen tükenir ve itibarınızın zedelenmesine neden olur.

İlginizi çekebilir: Dürüst ve Güvenilir İnsanların Özellikleri

 

7 – Sıcak sektörlerin avantajlarından faydalanın

Para kazanmak istiyorsanız belirli sektörler popüler olmaya başladığında erkenden bu sektörlere girin. Milyonlar kazanmak için bu sıcak sektörlerin avantajlarından faydalanın. Şu anda en sıcak sektörlerden biri sosyal medyadır ( özellikle Instagram, Snapchat ve Periscope ). Bu sıcak sektörler sayesinde arzu ettiğiniz parayı kazanabilirsiniz.

 

8 – Yeni nesil teknolojiye odaklanmanıza gerek yok

Yeni girişimcilerin birçoğu – özellikle genç milyonerler – para kazanmak için yeni nesil teknolojiye odaklanmaları gerektiğini düşünüyorlar. Olay bu değil. Eski ve sıkıcı bir şeye küçük bir yenilik katarak da milyonlar kazanabilirsiniz.

 

9 – Nerede yaşadığınızın bir önemi yok

İnternetin en iyi taraflarından biri herhangi bir yerden satış yapma, ticaret yapma ve kazanç elde etme şansı sunmasıdır. İnternet bağlantısı olan herhangi bir yerden işinizi yönetebilirsiniz. Para kazanmak için herhangi bir yerde fiziksel olarak yaşamanıza gerek yok.

 

10 – Başarılı olmak için kar etmenize gerek yok

Birçok insan sadece kar edebileceklere işlere odaklanıyor. İşletmelerin kara ihtiyacı yok. İşletmelerin büyümeye ve kullanıcılara ihtiyacı var. İşletmelerin birçoğu kar marjları sayesinde değil, öznitelikleri sayesinde başarılı olurlar. Kar yerine büyümeye odaklanın. Kullanıcı olmadan, hiç kimse iyi bir fikir için para ödemez.

 

İlginizi çekebilir

Zengin Olamamanızın 4 Sebebi
Orta Sınıf ve Zengin İnsanlar Arasındaki 10 Fark
Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir