3d ayak tarayıcısı sayesinde internetten ayakkabı almak kolaylaşıyor!

FeetID Ecosystem adlı sistem, ayakkabı bakan müşterinin ayaklarını ölçüyor ve yalnızca birkaç saniye içerisinde müşterinin telefonuna ilgili bilgileri gönderiyor.

İsrailli moda teknolojisi şirketi Invertex geçtiğimiz günlerde 3D ayak tarayıcısı FeetID Ecosystem’i çıkardı. Sistem, kendilerine uygun ayakkabı arayan kullanıcılar için hem çevrimiçi hem de gerçek alışveriş deneyimini bir araya getiriyor. FeedID’nin “Launch-Pad” adındaki basma tahtası mağazalarda bulunuyor. Launch-Pad müşterinin ayaklarını tarıyor ve aldığı ölçüleri doğrudan kişinin cep telefonuna gönderiyor. Daha sonra sistem, kullandığı “akıllı eşleştirme motoru” sayesinde müşteriye en uygun ayakkabıyı öneriyor.

İnternetten alışveriş yapmak giderek daha yaygın hale gelse de ayakkabı satışlarının sadece %8’i internet üzerinden gerçekleşiyor, alınan ayakkabıların yaklaşık %40’ı ise iade ediliyor. Invertex, hem yazılım hem de donanımını sağladığı; mağaza içi, internet ve mobil uygulama unsurlarından meydana gelen sistemin bu yüzdeleri daha yüksek seviyelere çıkarabileceğini düşünüyor. Invertex yetkilileri, internetten alışveriş yapan müşterilerin güvenini arttırarak ve mağazadan alışveriş yapan kişilere de kişiselleştirilmiş dijital bir deneyim sunarak hedeflerine ulaşabileceklerini söylüyorlar. Yakın zamanda Invertex, proje için 2 milyon dolarlık başlangıç yatırımı aldı.

Invertex’in kurucusu ve CEO’su David Bleicher devrim niteliğindeki inovasyon ürünü hakkında şunları söyledi: “Müşterilerin ürünler hakkında bilgi sahibi olarak kendileri için en doğru kararı vermeleri gerçekten büyük değer yaratıyor. Ama müşterinin sanal bir sistem olan FeetID aracılığıyla kendine en uygun modeli alması, bu sayede güvenle alışverişe devam etmesi, üstüne üstlük hem internet siteleri hem de mağazalar tarafından sadakati için ödüllendirilmesi çok daha fazla müşteri değeri yaratıyor.”

FeetID, müşterinin mağaza deneyimini daha üst seviyeye çıkarmak için tasarlanan ve geçtiğimiz günlerde kullanıcılarla buluşan birçok mobil uygulamadan sadece biri. Sizce bundan sonra kişinin günlük yaşamını kolaylaştıracak dijital devrim ne olacak?

 

İlginizi çekebilir

İnternetten Elbise Alırken Yaşanılan Beden Problemine Son!
En iyi 10 Moda ve Güzellik Girişimi
Berkay BABAOĞLU

Yazar : Berkay BABAOĞLU

Boğaziçi Üniversitesi " Çeviri Bilimi " bölümünden mezun olduktan sonra iş hayatına atıldı. Silverline, Coca Cola gibi birçok firmada üst düzey pozisyonda çalıştı. Şimdi ise Simfer firmasında uluslararası satış müdürü olarak görev yapmakta. Sizler için iş hayatında başarı yakalamakla ilgili rehber niteliğinde yazılar kaleme alıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir