Zengin Olmanızı Sağlayacak 3 Garanti Yöntem

Ne zaman internette zengin olmayı vadeden “Nasıl Zengin Olunur” başlıklı konuları görsem, istemeden de olsa gülümsüyorum.

“Çok para kazanmanızı sağlayan” tüyoların bazılarında şunlar gibi gerçekten çılgınca fikirlerle bile karşılaştım;

  • Profesyonel bir sporcu olun. Profesyonel bir sporcu olabilme ihtimalinin inanılmaz derecede düşük olmasının yanı sıra böyle bir meslek ömür boyu pratik yapmanızı, gelişme için kendinizi adamanızı gerektirir. Ve ayrıca kaçımız spor yapmayı seviyoruz?
  • Piyangoyu kazanın. Bir göktaşının üzerinize düşmesinin veya güneşli bir havada havuzda yüzerken yıldırım çarpmasının daha olası olduğunu zaten biliyorsunuzdur.
  • Çok katlı pazarlama (network marketing) işine girin. ÇKP’lerden gerçekten nefret ediyorum. Sahte ve yalan vaatlerle dolu bir sektör. Ya dolandırmanız ya da dolandırılmanız sonucundan başka bir şey elde edemiyorsunuz.

Bu “hızlı yoldan köşeyi dönme” senaryoları hiç de gerçekçi değil. Eğer gerçekten de bu kadar kolay olsaydılar, herkes zengin olurdu değil mi?

Hazır bu konuya değinmişken bugün sizlerle zaman içerisinde başarısı kanıtlanmış zengin olma yöntemlerinden bahsediyor olacağım.

Aslında sizlerle zengin olabilmeniz için başarısı kanıtlanmış 3 yöntem paylaşacağım. Bunlar zaman alan yöntemler ancak bunlardan herhangi birini uygulayarak kalıcı bir başarıya imza atabilirsiniz. Üçünü de uyguladığınızda ise zengin olma ihtimaliniz neredeyse yüzde yüze yakın olacaktır.

 

1. Yatırım Sihirbazı Olun

Erken ve sık yatırım yapmak, zengin olmanın en kolay yoludur. Yatırım yapmaya da ne kadar erken başlarsanız daha az çalışmak zorunda kalarak o kadar çok para kazanabilirsiniz.

Ancak lafla peynir gemisinin yürümeyeceğini de biliyorum.

Gerçek bir örnek için rakamlardan yararlanarak bir senaryo oluşturalım. Farz edelim ki, 25 yaşındasınız ve düşük maliyetli, çeşitlendirilmiş hisse senetlerine aylık 500 TL yatırım yapıyorsunuz. Eğer bunu 60 yaşına kadar yapmaya devam ederseniz, sizce toplamda ne kadarlık bir para biriktirmiş olursunuz?

1,116,612.89 TL !

Evet, bu doğru. Her yıl birkaç bin TL yatırım yaparak, milyoner olabilirsiniz. Şuna bir göz atalım:

Yatırım Sihirbazı Olun

Not: Bu tablo uzun vadede yıllık %8’lik bir getiri üzerinden hesaplanmıştır.

Burada önemli nokta düşük maliyetli, çeşitlendirilmiş firmaların hisse senetlerini satın almanızdır.

Çünkü yatırım yaparak zengin olmanın en önemli noktası, tutarlılığınızı ve kararlılığınızı uzun vadede devam ettirebilmektir.

Uzun vadeli yatırımlar sıkıcı mı? Evet. Ancak size 20-30 yıl içerisinde zengin olmak için yüksek şans sağladıkları da su götürmez bir gerçek.

Zengin olup da, yatırım yapmayan bir insan bulmanız neredeyse imkansızdır ve bu durum da bir rastlantı değildir. Bu yüzden kollarınızı sıvayın ve bir sonraki aşamaya geçin; hak ettiğinizi alın.

Mutlaka okuyun: Az Miktar Parayla Akıllı Yatırımlar Yapmak

 

2. Hak Ettiğinizi Alın

Daha çok para kazanmak için en kolay ve en hızlı yöntem nedir?

Maaşınızdaki artış!

Aslında doğru bir şekilde değerlendireceğiniz maaşınızdaki 5000 TL’lik bir artış, siz emekli olana kadar size 1,300,000 TL kazandırabilir.

Hak Ettiğinizi Alın

Ve birçok durumda maaşınıza zam almak sadece patronunuzla 15 dakikalık bir konuşma yapmanıza bakar.

Benim en sevdiğim kısım ise, artık hak ettiğiniz parayı alıyorken niçin bu yeni ve fazla olan kısmı doğrudan yatırım için kullanmayasınız ki?

Bu havadan geldiğini düşüneceğiniz parayı kesinlikle sermayenize doğrudan eklemelisiniz. Ancak eğer biraz daha fazla zaman gerektiren fakat getirisi de aynı ölçüde artan başka bir yöntem denemek isterseniz kendi işinizi kurmayı düşünebilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Maaş Pazarlığı Yaparken Bilmeniz Gereken 33 İpucu

 

3. Kendi İşinizi Kurun

az-sermaye-ile-is-kurmak

Bu aslında zengin olmak için benim favori yöntemlerimden biri.

Eğer işinizde iki kat çalışırsanız, maaşınızın iki katını kazanmazsınız. Yatırımlarınızı iki katına çıkarsanız bile, borsanın her zaman kazandıracağını söylemek imkansız. Öte yandan bir işletme ile ne kadar kazanabileceğinizin bir sınırı bulunmamaktadır.

Ve gerçekten kararlıysanız çevrimiçi bir işletme ile işe başlayabilirsiniz. Bir çevrimiçi dükkanla, her gün internet üzerinde binlerce insana hitap edebilirsiniz. Çevrimiçi bir işletme ile para kazanabileceğinizden emin değil misiniz? Ürünlerinizden belirli karlar elde ettiğiniz ve nihayetinde 1 milyon TL kazanabileceğiniz şu hesaplamaya bir göz atın;

  • 250.000 kişiden 4 TL kazanmak
  • 100.000 kişiden 10 TL kazanmak
  • 50.000 kişiden 20 TL kazanmak
  • 10.000 kişiden 100 TL kazanmak
  • 1.000 kişiden 1.000 TL kazanmak

Önünüzdeki birkaç yıl içerisinde 1000 liralık kar yaptığınız ürünlerden 1000 tane satış yapmanız imkansız mı? İnternet ile hayır.

Kesinlikle, bu satış rakamlarının arkasında bir düzine işlem daha var. Trafik çekmek, kitle oluşturmak ve ürününüzü yayınlamak. Ancak bunlar zaman içerisinde kolay bir şekilde başarılabilecek şeyler.

Ayrıca, tüm işinizi rayına oturttuktan sonra işinizi otomatikleştirebilir ve bu sayede uyurken bile ürünleriniz için tekrar ve tekrar ödeme alabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Kendi İşini Kurmak İsteyenlere

 

İlginizi çekebilir

Nasıl Zengin Olunur?

Orta Sınıf ve Zengin İnsanlar Arasındaki 10 Fark

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir