Avm’de Stand Kurmak

Avm’de stand işine girdiğinizde işleri önceden görme fırsatına sahip olursunuz. Bununla birlikte stand işinde başarılı olabilmek için bağlı kalmanız gereken bazı adımlar vardır. Avm’de stand açmadan önce aşağıdaki adımları takip etmenizi öneririz.

 

Avm’de stand kurmak için adımlar

1 – Öncelikle standı satın mı alacaksınız yoksa kiralayacak mısınız karar verin.Standınız bir alışveriş merkezinde yer alacağından kiralamanız daha iyi olur. Kiralama ücreti sezona ve trafik hacmine bağlı olarak değişecektir.

2 – Avm’de stand kurmak için gerekli olan ruhsat ve izinleri alın. Alışveriş merkezinin içerisinde kuracağınız  bir stand için büyük olasılıkla ruhsat ve izin almanız gerekecektir. Seyyar bir stand alacaksanız veya kiralayacaksanız özel araç ruhsatı almanız gerekebilir. Gıdayla ilgili bir iş yapacaksanız ekstra izin almanız gerekebilir.

3 – Gereğine uygun sigorta yaptırdığınızdan emin olun. Sigortanın mal zararına karşı sizi koruması gerekir. Sattığınız mala bağlı olarak ileri derece bir sigorta yaptırmanız gerekebilir. Sigorta acentesi ile görüşün ve ne tür bir sigorta kapsamının sizin için uygun olacağını belirleyin.

4 – Avm’de stand kurma işinizle ilgili finansmana ihtiyacınız varsa kredi limiti saptamalısınız. Sadece standı almak veya kiralamak için değil aynı zamanda envanterinizi stoklamak ve gerekli ekipmanları almak içinde finansmana ihtiyacınız olacaktır. Aynı zamanda reklam yapmak için belli bir pazarlama bütçesi ayırmalısınız.

5 – Standınızın büyüklüğüne ve şekline karar verin. Yiyecek satmayı düşünüyorsanız soğutucu, ızgara, fırın veya ürününüzle bağdaşan diğer ekipmanları saptayın. Stand seçerken depolama alanını da göz önünde bulundurmanız gerekir.

6 – Hedef kitlenizi tanımlayın ve düzenli olarak nerelerde bulunduklarını belirleyin. Örneğin hedef kitleniz motosiklet sürücüleriyse o zaman kioskunuzu motosiklet rallilerinde veya şovlarında kurun.

7 – Standınız için kalıcı bir yer seçin. Düzenli bir yer bulduğunuz taktirde daha az zorluk çekersiniz çünkü hareket etmek zorunda kalmazsınız. Buna ek olarak güncel ve potansiyel müşterileriniz bulunduğunuz yere aşina olur.

8 – Stand alanı kiralamak için gerekli olan kuralları ve yönetmelikleri doğru anladığınızdan emin olun. Kira sözleşmesini dikkatli okuyun ve şartlardan memnun olduğunuzdan emin olun. Örneğin kira sözleşmesi satışların belli bir yüzdesini kapsayabilir. Kira sözleşmesi imzalamadan önce gerekli şartları yerine getirebileceğinizden emin olun.

9 – Size sunulan stand alanını iyi değerlendirin. Teşhir alanınız karışık olmasın. Öne çıkan ürünlerinizi belirleyin ve bunları sergileyin. Müşterileri baştan çıkaracak bir sunum hazırlayın.

Avm’de stand açmak isteyenler daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirler.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir