Başarılı İnsanların 8 Sabah Sırrı

Güne Richard Branson gibi başlamak ister misiniz?

Uyanma vakti! Sakın ola alarmınızın “ertele” tuşuna basmayın!

Nasıl uyanırsanız gününüzün geri kalanı o şekilde devam ediyor. İşte bu yüzden her güne sağlam ve iyimser bir bakış açısıyla yaklaşmak son derece önemli.

Dünyanın en başarılı girişimcileri günlerine nasıl başlıyor dersiniz? Elbette uyuklayarak veya yatakta yuvarlanarak değil…

Olumlu bir zihinle erken saatte uyanmak sağlıklı bir sabah rutininin ilk adımı. Gün içinde yeterli vaktiniz olmayacağını düşünüyorsanız sabah kazanacağınız birkaç ekstra saat daha çok işi halletmenize yardımcı olacaktır.

Richard Branson ve Bill Gates gibi insanlar günlerine sağlıklı bir kahvaltı yaparak günlerini planlayarak ve egzersiz yaparak başlıyorlar.

Richard Branson ve Bruce Lee’nin ortak özellikleri ne dersiniz?

Bu insanlar, çok başarılı olmalarının yanı sıra güne erken başlamalarıyla da biliniyorlar! Başarılarının sırlarını öğrenmek ister misiniz? Öyleyse yazımızı okumaya devam edin:

 

1. Pozitiflik

Erken kalkan kişiler azimleriyle, problem çözebilme yetenekleriyle ve iyimser bakış açılarıyla bilinirler. Biz mışıl mışıl uyurken onların problem çözme istekleri başarıya ulaşmalarını sağlıyor. Siz de erken uyanın ve kendinize o 25. saati yaratın.

 

2. Kahvaltı

Kahvaltı kuşkusuz günün en önemli öğünü. Düzgün bir kahvaltı yapmazsanız vücudunuz gerekli enerjiyi bulamayacaktır.

 

3. Planlama

Sabah vakti, yapılacaklar listenizi gözden geçirmek için harika bir zaman. Hedeflerinize doğru ilerleme konusunda ne yapıyorsunuz? Sabah vaktini gün içinde yapacaklarınızı gözünüzde canlandırarak geçirebilirsiniz. Olumlu bir bakış açısı, hedeflerinize ulaşmanız konusunda size yardımcı olacaktır.

 

4. Egzersiz

Güne egzersizle başlayın! Sabah vakti, spor yapmak için son derece uygun bir zaman. Sabah yaptığınız spor beyindeki endorfini artırarak olumlu bir ruh haline bürünmenizi sağlıyor. İşe başlamadan önce yapılan spor yaratıcılığınızı, enerjinizi ve üretkenliğinizi artırmanın yanı sıra stres seviyenizi de düşürüyor. Alarmınızı biraz erken bir saate kurarak ruh halinizi ve genel sağlığınızı iyileştirebileceğinizi aklınızdan çıkarmayın. Ters tarafınızdan kalkmış olsanız bile spor yaparak bu olumsuzluğu üzerinizden atabilirsiniz.

“Kurallara uyarak yürümeyi öğrenemezsiniz. Bunu ancak uygulayarak ve başarısız olarak öğrenebilirsiniz.” Richard Branson

Mutlaka okuyun: Egzersiz yapmanın işimden daha önemli olmasının nedeni

 

5. Uyku

Uyku, genel sağlığınız üzerinde oldukça büyük bir etkiye sahip. Uyku halindeyken  beyniniz ve vücudunuz kendini günlük hayatın yorucu etkenlerinden arındırıyor. Uyku kaliteniz ertesi gün kendinizi nasıl hissedeceğinizi belirliyor! Ayrıca nasıl öğrendiğiniz, çalıştığınız, düşündüğünüz ve tepki verdiğiniz de uykuyla doğrudan bağlantılı. Bu yüzden, manevi ve fiziki sağlığınızı korumak için yeteri kadar uyuduğunuza emin olmalısınız. Ne yazık ki, uyku eksiklikleri kronik sağlık problemlerine yakalanma riskinizi de artırıyor.

Mutlaka okuyun: Zengin ve ünlü insanların şaşırtıcı uyku alışkanlıkları

 

6. Düzenleme

Bütün eşyalarınızın kendine ait bir yeri olmalı. Böylece çalıştığınız ortamda sadece gerekli, kullanışlı ve güzel şeyler olacak.

“Eşya fazlalığı günlük enerjinizi azaltır. Gereksiz şeylerden kurtulun.” Bruce Lee

 

7. Motivasyon

Güne iyi ve erken başlamak mücadelenin yarısı. Böylece gün boyu motive kalacak, planınızın ilerisinde olacak ve ilerleme kaydedeceksiniz!

 

8. Sessizlik

Ne kadar erken uyanırsanız etrafınız o kadar sessiz oluyor. Yani sabah saatleri, konsantrasyon ve odaklanma gerektiren işleri halletmek için kusursuz bir zaman.

“Birilerini veya bir vakti beklersek değişiklik yapamayız. Beklememiz gereken tek kişi kendimiziz. Aradığımız değişiklik içimizde.” Barack Obama

Avatar

Yazar : yeni bir iş

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir