Bateri Çalmak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı!

DrumPants, pantolonların içine giyilebilmek üzere tasarlanmış bir dizi sensordan oluşan yepyeni bir ürün. Kullanıcıların basitçe bacaklarına vurmak suretiyle elektronik vuruşlar yarabilmesine imkan tanıyor.

Ağır müzik aletlerinin oradan oraya taşınmak zorunda olduğu günler çok yakında geride kalabilir. Yeni iş fikirleri sitemizin düzenli okuyucuları daha önce burada bahsettiğimiz MJv1.0 kod adlı, kullanıcıların el kol hareketleriyle müzik yapabilmelerini sağlayan ceketi hatırlayacaklardır. Şimdi de, pantolonların içine giyilebilmek üzere tasarlanmış bir dizi sensörden oluşan, ve bacaklara vurarak bateri efektini alabileceğiniz DrumPants iş fikri ile karşınızdayız.

Her bir DrumPants kiti, elbiselerin altında vücuda kolayca bağlanabilecek kadar ince kontak sensor şeritlerinden oluşuyor. Sensorlar, birçok farklı şekilde giyilebilir ve kit iki adet uyluklara bağlanabilecek Velcro şerit ve ayakların etrafından sarılabilecek iki ‘ayak pedalından’ oluşuyor. Her sensor yine giyilebilen bir kontrol kutusuyla bağlantıya geçiyor. Bu kutu, veriyi iPad gibi mobil cihazlara aktarıyor. DrumPants, içinde yüksek kaliteden kaydedilen 100 davul sesi bulunuyor ve ayrıca, DM1 yada Loopy gibi uygulamalar da bu cihaz sayesinde kontrol edilebiliyor. Ürün geliştiricileri, DrumPants’in, video oyunlarından yazılım sunumlarına kadar bir dizi programın kontrol edilebildiğine vurgu yapıyorlar. Aşağıdaki videoda ürünü kullanımdayken izleyebilirsiniz.

DrumPants, gerekli mali finansmanın iki katını kısa zamanda elde etmiş bulunuyor ve en temel bateri kitini firmanın web sitesinden 99.99 USD’ye alabilirsiniz. Ağır ve pahalı olan enstrümanlara ihtiyaç kalmadan, başka hangi giyilebilen teknolojiler tüketicilerin yardımına koşabilir sizce?

Siz değerli okuyucularımıza özel en eğlenceli, yenilikçi ve teknolojik iş fikirlerini paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir