Bilgisayar Oyununuzu Kendiniz Hazırlayın!

Daha önce mobil uygulamalar üzerinden hayata geçirilen birçok başarılı iş fikrini sizlerle paylaşmıştık. Bu uygulamalardan yeni bir tanesi daha keşfettik.

Güzel bir girişimcilik projesi olan Pixel Press isimli uygulama, her yaştan insanın sadece bir kalem ve kağıt yardımıyla kendi bilgisayar oyununu hazırlamasını sağlıyor. Süreç ise şöyle işliyor:

Kullanıcı önce oynamak istediği oyun alanını talimatlara uyarak çizgisiz bir kağıda çiziyor. Oyundaki engelleri, ödülleri ve tuzakları kendi istediği şekilde resmettikten sonra uygulamayı kullanarak uygun açıdan kağıdın fotoğrafını çekiyor. Ardından uygulama fotoğraftaki şekilleri algılayarak koda dönüştürerek oyun halini almasını sağlıyor. Sonrasında ise oyununuzu dilediğiniz gibi renklendirebiliyor, kendi karakterinizi tasarlayabiliyor ve de oyunun ses efektlerini düzenleyebiliyorsunuz. Ve artık oynamaya hazırsınız. Keyfini çıkarın. Oyununuzu oynadıktan sonra arkadaşlarınızla da paylaşabiliyorsunuz. Aşağıdaki tanıtım videosu tam olarak uygulamanın nasıl çalıştığını bize gösteriyor:

Fiyatına gelince uygulama 10 dolardan satılmakta. Meraklılarına duyurulur. Girişimcisini oldukça tatmin eden bir fiyat olduğunu da söyleyebiliriz.

Yenilikçi, ilginç mobil uygulamalarını ve girişimcilik fikirlerini sizler için araştırmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir