Bu benim aklıma daha önce neden gelmedi diyeceğiniz inovatif iş fikirleri

Kim bilir kaç kez mağazada ya da televizyonda gördüğünüz bir ürün size şu sözleri söyletmiştir? “Bu niye benim aklıma gelmedi?”

İşte sizler için derlediğimiz, birbirinden inanılmaz ve popüler, size bu neden daha önce benim aklıma gelmedi dedirtecek inovatif iş fikirleri:

 

1. Topuğu çıkarılabilen ayakkabı: Damn Heels

damn-heels

Öyle bir ayakkabı giydiğinizi hayal edin ki, bu ayakkabı aynı anda hem yüksek ve sivri topuklu bir modele hem de düztaban bir ayakkabının rahatlığına sahip olsun. İşte böylesi cazip bir fikirle gelen bir girişimci kadınlar için topuk kısmının takılır çıkarılır özellikte olduğu harika bir ayakkabı yarattı. Bu ayakkabılar sayesinde ofise giderken ya da gece eğlenmek için arkadaşlarınızla dışarıdayken ayaklarınızın yürümenize daha fazla izin vermediği her an topuklardan hızlıca kurtulabilirsiniz.Damn Heels ayakkabılarına 35 dolardan başlayan fiyatlarla sahip olabilirsiniz.


2. Solemates topuk yükseltici

stiletto-heel-protectors

Solemates temelde ayakkabı sevdalıları için tasarlanmış bir aparattan ibaret. Bu aparatı kolaylıkla ayakkabılarınızın alçak ya da yüksek sivri topuğuna takabilir, böylelikle topuk ucunun çimenlik alanlarda toprağa saplanmasını ya da yol taşlarındaki boşluklara girmesini önleyebilirsiniz. Solemates’e 10 dolardan başlayan fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

 

3. Armpocket kol çantası

armpocket

Spor yaparken müzik dinlemeyi sevenlerden misiniz? Hem koşup hem de bir elinizle telefonunuzu düşürmeden taşımaya mı çalışıyorsunuz? Armpocket, tam da sizin gibi spor yaparken müzik dinlemeyi seven kişiler için tasarlanmış bir ürün. Üstelik kol bandı müzik dinlediğiniz cihazı kıyafetinizin üzerinde tutturmak ya da cebinizde taşımaktan çok daha rahat ve pratik. Armpocket’a 20 dolardan başlayan fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

 

4. LED’li terlikler

isikli-terlik

Gecenin bir yarısı kalktığınızda karanlıkta yön bulmaya çalışmaktan siz sıkılmadınız mı? Işıkları açmaktan ya da etrafı telefon ışığıyla görmeye çalışmaktansa bu LED’li terlikleri kullanabilirsiniz. Terliklerin içerisine yerleştirilen ışık sensörleri sadece karanlıkta devreye giriyor ve terlikleri çıkardığınız anda yeniden devre dışı kalıyor.27 dolar karşılığında bu terliklere sahip olabilirsiniz.

 

5. İçecekler için USB ısıtıcı

usb-isitici

Siz de sabahları bir fincan kahve içmeden güne başlayamayan kahve tutkunlarından biriyseniz bu yaratıcı inovasyon fikri size çok şey ifade edebilir. Bu ürün sayesinde taşınabilir USB cihazınızı şarj ederken bir yandan da kahvenizi soğutmadan içebilirsiniz. 17 dolar karşılığında bu ürüne sahip olabilirsiniz.

 

6. Ayakkabılar İçin Yıkama ve Kurutma Torbası

ayakkabi-yikama

Ayakkabılarınızı,  yıpranma korkusu yüzünden çamaşır makinesinde yıkamak istemiyor musunuz? Öyleyse, makinenizi ayakkabı darbelerinden korumanıza ve ayakkabılarınızı sessizce yıkamanıza olanak veren bu yıkama ve kurulama torbası sizin için birebir.5 dolar karşılığında bu torbaya sahip olabilirsiniz.


7. Işıklı Kalem

isikli-kalem

Bu şık kalemler ofiste çok amaçlı bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Bu ürünü, masanın arka taraflarında gizlenmiş herhangi bir şeyi ararken kullanabilir ya da sunum yaparken “pointer” olarak kullanabilirsiniz. Bu kalemlere 2 dolar karşılığında sahip olabilirsiniz.

 

8. Akıllı Kapak

akilli-kahve-kapagi

Sıcak bir şeyler içerken sık sık siz de dilinizi yakıyorsanız, bu ürün tam size göre. Isıya duyarlı kapaklar içeceğiniz ağzınızı yakmayacak sıcaklığa geldiğinde renk değiştiriyor ve sizi haberdar ediyor. Açık kırmızı kahvenizin ağzınızı yakacak kadar sıcak olduğu anlamına geliyor, içeceğiniz soğudukça ise kapağın rengi gittikçe koyulaşıyor. Akıllı kapaklara 50 dolar karşılığında sahip olabilirsiniz.


9. Loopits

akilli-aski-1

Bu yaratıcı duvar askılarına makas, sünger, kalem ya da bunlara benzer küçük objeleri asabilirsiniz. Elastik askı bantları sayesinde bu ürünü banyodan mutfağa kadar evin çeşitli alanlarında kullanmak mümkün. Ürünün fiyatı ise sadece 8 dolar.

 

10. Food Huggers ile yarım kalmış meyve ve sebzelerinizi saklayabilirsiniz

meyve-sebze-saklayici

En sevdiğiniz sebze ya da meyvelerinizi her doğramak istediğinizde tüketemediğiniz ve arta kalan kısımları da bozulmaya bırakıyorsanız, bu ürünü muhtemelen çok seveceksiniz. Food Huggers yeniden kullanılabilir silikondan yapılmış bir kapak. Bu kapak kesilen sebze ya da meyvelerin kesik kısımların üzerine kapanarak sebze ya da meyvenin tazeliğini korumasını sağlıyor ve ürünlerin raf ömrünü arttırıyor. Food Huggers’a 19 dolar karşılığında sahip olabilirsiniz.

 


11. Döner spagetti çatalı

doner-spagetti-catali

Çocuğunuz spagetti yemeye bayılıyor ama uzun makarna çubuklarını çatalda döndüremediğinden spagetti yemek onun için işkenceye mi dönüşüyor? Bu eğlenceli inovasyon tam ona göre. Sadece çataldaki butona basması ve çatalın dönmeye başlayarak makarnayı etrafında nasıl topladığını izlemesi yeterli. Döner çatalınızı 9 dolar karşılığında satın alabilirsiniz.

 

12. Kurabiyeleri yanından ayırmayan kupalar

kurabiyeli-bardak

Bu yaratıcı kupalar altındaki cep sayesinde süt, çay ya da kahvenin yanında kurabiye ya da bisküvilerinizi de taşıyabiliyor. Kurabiyelerinizi doğrudan kupanızdan alarak kahvenize batırmak varken neden bir de ayrı bir tabak taşımak zorunda kalasınız ki? Yaratıcı kupalara 24 dolar karşılığında sahip olabilirsiniz.

 

13. HAPIfork ile yemek yeme hızınızı kontrol altına alın

akilli-catal

Yemek yerken kullandığınız çatalı aynı zamanda kilo vermek için de kullanabileceğiniz aklınıza gelmiş miydi hiç? Bu elektronik çatal beslenme alışkanlıklarınızı takip ederek ve çok hızlı yediğinizde sizi uyararak diyet programınızı etkili bir şekilde sürdürmenize katkı sağlıyor. Aynı zamanda beslenmenize ilişkin toplayabildiği tüm verileri telefonunuzdaki aplikasyona gönderiyor, böylece program kapsamında kat ettiğiniz yolu yakından izleyebiliyorsunuz. Siz siz olun bir sonraki yemek zamanında bu çatallardan bir tanesini mutlaka tabağınızda bulundurun. Bu inovatif çatala 100 dolar karşılığında sahip olabilirsiniz.

 

14. CordCruncher ile kördüğüm olmuş kulaklıklara son

Çantanızın derinliklerinden çıkardığınız kulaklıkların kördüğüm olmuş kabloları ile daha fazla uğraşmak zorunda değilsiniz. Çünkü bu elastik kılıf sayesinde kulaklık kablolarınızı sabitleyebilir ve birbiriyle düğümlenmesini kolayca önleyebilirsiniz. Aynı zamanda, CordCruncher’ınızı cüzdanınız ya da spor çantanız gibi birçok farklı yerde de kolayca taşıyabilirsiniz. Bu inovatif ürüne 25 dolar karşılığında sahip olabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir

Başarılı İnovasyonlar
Girişimcisini Zengin Yapan Basit İş Fikirleri
Merve Tulum

Yazar : Merve Tulum

ODTÜ " Endüstri Mühendisliği " bölümünden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesinde yüksek lisans yaptı. İş hayatına hızlı bir giriş yapıp inovasyon sorumlusu, sistem ve iş analisti gibi birçok pozisyonda görev aldı. Fibabanka, Yemeksepeti ve Yapı Kredi çalışmış olduğu şirketlerden sadece birkaçı. Sizler için iş hayatında edindiği tecrübeleri sizlere aktarıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir