Çocuğunuz uyuşturucu mu kullanıyor?

Dünyanın dört bir yanından dikkat çeken, ilginç olduğu kadar da başarılı olan iş fikirlerini sizlere ulaştırmaya devam ediyoruz. Alman girişimci Reitner Reuther sunduğu eşsiz hizmetle ulusal medyanın manşetlerinden düşmüyor. Reitner Reuther, çocuklarının yasa dışı maddeler kullandığından şüphelenen ailelere eğitimli narkotik köpeği kiralayarak ailelerin şüphelerinden kurtulmalarına yardımcı oluyor.

İstatistikler gösteriyor ki gençler arasındaki madde bağımlılığı bütün dünyada hızla artan bir problem. Ancak Alman aileler resmi kurumları bulaştırmadan bu sorunla mücadele etmenin bir yolunu buldular. Girişimci Reitner Reuther, narkotik köpeği Thor’un ailelerin bulamayacağı yerlere saklanan en gizli uyuşturucu zulalarını bile bulacağına inanıyor. Alman girişimci, bir internet sitesi açtı ve büyük bir gizlilikle yürütülen her dava için 125 dolar alıyor. Thor, polis köpeği olmak için gerekli bütün eğitimleri tamamladı ve kenevir, eroin, speed ve ecstasy bulma konusunda uzmanlaştı. Aileler Reitner ile temas kuruyor ve randevu alıyor. Çocuklar okuldayken Reitner evde arama yapması için Thor’u getiriyor. Reitner’e göre uyuşturucunun ne kadar iyi saklandığının hiçbir önemi yok çünkü Thor her şekilde o uyuşturucuyu buluyor.

Peki, neden polisi aramayalım ve polis eğitimli narkotik köpeğiyle gelip evi aramasın? Alman girişimcinin hayata geçirdiği iş fikrini özel yapan şey de bu işte. Polis evde uyuşturucu bulursa kanun gereği bunu rapor etmesi gerekiyor ve şüpheli götürülerek hakkında yasal işlem başlatılıyor. Ancak özel narkotik köpeği hizmeti tedbirli davranıyor. Thor suçlayıcı bir kanıt bulursa Reitner müşterisine bunu bildiriyor. Aile isterse bu problemi kendi çözüyor isterse de polise haber veriyor. İnternet sitesinde yer alan bilgiye göre iki aile narkotik araması için polisi aramış. Çocuklarının uyuşturucu kullandığı ortaya çıkmış ve aileler rica etse de çocuklar hakkında yasal işlem başlatılmış. Reuther ve Thor %100 gizlilik sunuyor. Dikkat çekmemek için fazlasıyla özenli davranıyorlar.

İngiltere’de yer alan Chillport Limited isimli köpek eğitim şirketi 2010 yılından beri hizmet veriyor.

Siz değerli okuyucularımıza özel en ilginç iş fikirlerini ve para kazanma fırsatlarını araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir