Dünyaca Ünlü Bir Şarkıcı Olmak İsteyenlere

Dünyaca ünlü bir şarkıcı mı olmak istiyorsunuz? Ünlü olmanın kesin bir yolu yoktur ancak şansınızı artırmak için yapabileceğiniz bazı şeyler var.

 

Ünlü Bir Şarkıcı Nasıl Olunur?

1 – Kararlı ve sabırlı olun

Rekabet çok yoğun – binlerce insan ünlü olmak istiyor. Başarılı şarkıların birçoğu seslerini geliştirmek için yıllarca çalışıyorlar ve milyonlarca insan tarafından tanınmadan önce düşük ücretli işlerde çalışıyorlar.  Hedefinizi asla unutmayın ve sabırlı olmaya çalışın.

2 – Korkularınızın üstesinden gelin

Düşündüğünüzün aksine, bir sürü müzisyen sahne heyecanı yaşıyor. Bu sizin için bir problemse veya diğerlerinin onayını almak sizin için çok önemliyse, korkularınızın üstesinden gelmenin ve güveninizi arttırmanın yollarını arayın. İster arabada arkadaşlarınızın yanında, ister sahnede diğerlerinin önünde sık sık şarkı söyleyin ve diğerlerinin sizin hakkınızdaki düşüncelerinin önemli olmadığını unutmayın.

3 – İyi söylediğiniz bir şarkı ile başlayın

Daha sonra iyi söylediğiniz diğer şarkıya geçin.

4 – Nefes alın, daha derin nefes alın, şarkı söylemek için daha fazla havaya ihtiyacınız olacak

Nefessiz veya güçsüz kalmayın.

5 – Kendi şarkılarınızı yazmıyorsanız, iyi coverlar bulun

Şarkıcıların birçoğu kendi şarkılarını yazmıyor ve bunda herhangi bir sorun yok. Unutmayın, ilk kez çıkış yaparken şarkı yazarlığınızın kalitesinden çok sesinizin kalitesi dikkat çekecek.

Popüler şarkılar seçin. Sadece en popüler 40 şarkıya odaklanamayacağınız gibi, kimsenin bilmediği şarkıları da söylememelisiniz.

6 – Her fırsatta şarkı söyleyin

Konserlere katılın. Şansınız yaver gidebilir ve sahneye çıkabilirsiniz. Özel partilerde, festivallerde, mağaza açılışlarında, spor etkinliklerinde, yetenek şovlarında veya kareoke gecelerinde şarkı söyleyin. O anda bir yetenek avcısı tarafında keşfedilemeseniz bile, sahne deneyiminizi arttırırsınız ve kalabalıklar önünde şarkı söylemeye alışırsınız.

7 – YouTube kanalı açın

Bazı insanlar şarkı söyledikleri videoları YouTube’da yayınlayarak ünlü oluyorlar. ( Charice Pempengco, Austin Mahone, Greyson Chance ve en önemlisi Justin Bieber)

Unutmayın: internet sandığınız kadar kibar bir ortam değildir. Sesinizin yeteri kadar iyi olmadığını düşünüyorsanız, biraz daha eğitim alana kadar internet ortamından uzak durun. Online olarak övgüler alabilirsiniz ancak sizi küçük düşürecek insanlarla da karşılaşabilirsiniz.

Online olarak yayınlanan şeylerin sonsuza kadar kalacaklarını akınızdan çıkarmayın. Sadece gurur duyduğunuz ve 10 yıl sonra da gurur duyacağınız şeyleri paylaşın.

Yaşınız tutmuyorsa YouTube’da bir şey paylaşmayın. Reşit değilseniz, içerik paylaşmaları için ebeveynlerinizden yardım isteyin.

8 – Sürekli tanıtım yapın

Yemek yerken, nefes alırken ve uyurken dikkat çekin. Görüntülenmeye çalışın. Konuşun. İlgi çekmek için her fırsatı değerlendirin. Kendinizi tanıtın.

9 – Ağ kurun

Başarılı müzisyenlerin/ prodüktörlerin ( kulüpler, dans salonları ) gittiği yerlere gidin ve kim olduğunuzu bilmeseler bile sektörün bir parçası gibi davranın.

Diğer müzisyenlerle temas kurun. Gelecekte kimlerle işbirliği yapacağınızı veya hangi menajerle tanışacağınızı bilemezsiniz. Diğer müzisyenlerle iyi ilişkiler kurun.

10 – Her zaman elinizden gelenin en iyisini yapın

Sahnedeyken veya sektördeki profesyonellerle bir araya geldiğinizde, cazibenizi kullanın. Gülümseyin, sorulara cevap verin ve kendinizi kötü hissetseniz bile coşkuyla şarkı söyleyin. Eğlence ve enerji ortamı yaratmak eğlence sektöründe çalışmanın en önemli parçasıdır.

11 – Eleştirilerle nasıl başa çıkacağınızı öğrenin

Bu olacak. Ne kadar iyi olduğunuzun bir önemi yok,  bazı insanlar sesinizi beğenmeyecekler. Dünyaca ünlü şarkıcıların bile sesini beğenmeyenler var. Sadece yeteneğinizi geliştirmenize yardımcı olacak yapıcı eleştirileri önemseyin ve geri kalanları duymazdan gelin. Tartışmalara girmeyin ve yolunuzda ilerlemeye devam edin.

12 – Reddedilmeyi kabul edin ve ilerleyin

Şu bir gerçek ki Beatles’da dahil olmak üzere şarkıcıların birçoğu ünlü olmadan önce birçok kez reddedilmişlerdir. Birisi sizinle çalışmak istemiyorsa, bu onun kaybıdır – bir sonraki fırsatı değerlendirin ve başınızı dik tutun.

13 – Sahtekarlara karşı dikkatli olun

Fısıltılar yayılmaya başladıkça, sahtekarlar tarafından hedef alınabilirsiniz. Şunları aklınızdan çıkarmayın:

Bir menajer veya plak şirketi sizinle sözleşme yapmak istiyorsa, sizden herhangi bir para talep edemez.  Sonuçta onlara para kazandıracak olan siz olduğunuz için anlaşma yapmak istiyorlar. Demolar, vokal eğitimi veya herhangi bir şey için ödeme yapacağınız hiçbir sözleşmeyi imzalamayın. Unutmayın: iyi bir menajer siz başarılı olursanız para kazanır.

Size bir sözleşme sunulursa, bu sözleşmeyi dikkatli bir biçimde okuyun. Gerekirse bir avukata danışın. Avukata belli bir miktar ödemeniz gerekebilir ancak bu sayede uzun vadede daha büyük kayıpları önleyebilirsiniz.

Sözlü anlaşmalardan uzak durun. Para veya haklarla alakalı her şey de yazılı sözleşme isteyin.

14 – Bir grupla güç birliği yapın ( isteğe bağlı )

Bir enstrüman çalmıyorsanız, enstürmantasyon desteği sunacak bir grupla işbirliği yapmanızın faydası olacaktır. Ancak bir grubun parçası olursanız, başarıyı paylaşacağınızı da unutmayın.  Karar vermeden önce avantajları ve dezavantajları değerlendirin.

15 – Kendinizi geliştirmeye devam edin

İster ders alın ister kendi kendinize çalışın, daha iyi olmaya çalışmaktan asla vazgeçmeyin. Mümkün olduğunca çok pratik yapın ve kendinizi zorlayın. Bunu yapmanız fark edildiğiniz zaman kendinizi güvende hissetmenize yardımcı olacaktır.

 

Şarkıcı olmak için ipuçları

İnsanlar ne söylerse söylesin yaptığınız şeye inanın. Hiçbir şeyin sizi engellemesine izin vermeyin.

Kim olduğunuzu unutmayın ve kendinizi şöhrete kaptırmayın. Aksi halde arkadaşlarınızın güvenini kaybedersiniz.

Dininiz, inançlarınız, aileniz veya arkadaşlarınız gibi özel hayatınıza ait değerlerinizi unutmayın.

Yardım istemekten korkmayın. İster büyük yıldızlardan şarkı söylemekle ilgili, ister bir fanınızdan şarkı seçimiyle ilgili tavsiye almak olsun, yardım almadan ünlü veya zengin olmazsınız.

Ünlü olmak için yakışıklı veya güzel olmanıza gerek yok, sadece kendiniz olun.

Lady Gaga gibi tuhaf giyinmek istiyorsanız dürüst ve kaba yorumlara karşı hazırlıklı olun. Sizi rahatsız etmeyecek şeyler giyin. Fanlarınızın artacağını düşünerek tuhaf şeyler giymeyin.

 

İlginizi çekebilir

Nasıl Ünlü Olunur?
Oyuncu Olmak İsteyenlere
Avatar

Yazar : iş kurmak

Yorum

Bir Yorum da Sen Bırak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir