Nasıl Ünlü Olunur?

Sadece isminizden ve itibarınızdan dolayı saygı görmek? Siz sokakta yürürken bakışların size dönmesi? İmza istenmesi? Ünlülerin sosyal hayatı birçoğumuza çekici ve göz alıcı görünüyor. Bazıları kazara ünlü olurken, bazıları da öğrenerek ünlü oluyorlar. Sizde bu makaleyi okuyarak nasıl ünlü olabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

 

1 – Yetenek geliştirin

Hangi alanda ünlü olmak istediğinize karar verin. Arda Türkmen gibi yemek pişirmek mi istiyorsunuz? Hadise ile düetler yapmak veya Orhan Pamuk gibi romanlar mı yazmak istiyorsunuz? Ünlü olmaya değecek bir kariyer seçmek, ünlü olmanın ilk adımıdır.

Müzik, oyunculuk, yazarlık veya ressamlık gibi sanatsal kariyerleri inşa etmek gerekiyor. Kendinizi satmanız ve isim yapmanız gerekiyor.

Sanatçıları, aktörleri ve müzisyenleri ünlü olarak görüyoruz ancak herhangi bir halk figürü de ünlü olabilir. Politikacılar, teknik direktörler, yerel işletme sahipleri ve hatta meteoroloji uzmanları bile ünlü olabilirler.

En iyisi olun. Kulağa kolay geliyor değil mi? Ünlü olmak istiyorsanız seçtiğiniz alanda en iyisi olmak zorundasınız. Kendinizi becerilerinizi geliştirmeye adayın. Rap müzik yapmak veya profesyonel futbolcu olmak istiyorsanız o dünyaya tamamen girmeniz gerekiyor.

Bu aşamada ünü unutun. Birçok ünlü, ünlü olmak istediği için değil, sanatına olan tutkusu sayesinde ünlü oldu.

YouTube bu adımı atlayan ve korkunç müziklerini pazarlamaya çalışan ümitsiz insanlarla dolu. Müziğiniz ilgi çekmezse, kimse müziğinizi dinlemek istemez. Yeterince iyi olana kadar ve müziğiniz radyoda duyduklarınızdan daha iyi olana kadar bekleyin.

Kötünün iyisi olarak görülen bir müzik kötü şöhrete neden olur. Yine de, dinleyicilerinizin dikkatini az da olsa çekebilirsiniz.

Akıl hocaları bulun. Yapmak istediğiniz şeyi sizden daha iyi yapan birini bulun ve bu kişiden her şeyi öğrenin. Ondan daha iyi olduğunuz zaman, başka birini bulun ve öğrenmeye devam edin. Aktör olmak istiyorsanız en iyi hocalarla çalışın, en sevdiğiniz aktörlerin bütün filmlerini izleyin ve notlar alın. Şair olmak istiyorsanız, şiir haricinde hiçbir şey okumayın. Çalışın, kopyalayın, sesli okuyun ve şiirleri yatak odanızın duvarlarınıza yazın.

Eşsiz olun. Eşsiz olmak çok önemlidir. Aktörseniz, kendinizi farklılaştırmaya çalışın. İnsanlar sizi nasıl hatırlayacaklar? Örneğin aktörleri eşsiz kılan bir karakteri sergileme yetenekleridir.

Ünlü olmak istediğiniz alana ilişkin her şeyi öğrenin. Milyonlarca satacak ve sinemaya uyarlanacak popüler romanlar yazmak istiyorsanız hangi tür romanların iyi sattığını ve insanların hangi tür romanları okumaktan hoşlandığını öğrenmeniz gerekiyor. Bunları okuyun ancak kopyalamayın. Herkes yeni ve ulaşılabilir bir şeyler istiyor. Romanların tarzlarına bakın ancak yazılmamış yeni karakterler, durumlar ve olaylar düşünün.

 

2 – Fırsatlar yaratın

Kendinizi markalayın. Hedefiniz ünlü olmaksa kendinizi bir ürünü pazarlaması gereken biri olarak düşünün. İnsanların fikrinizi benimsemesi gerekiyor. Dikkat çekmeniz gerekiyor. Sahip olduğunuz “şey” her ne ise, ününüzü arttırmalı. Markanız insanlarla konuşma biçiminizi, reklam yapma biçiminizi, giyinme biçiminizi ve yaratma biçiminizi etkilemelidir.

Beatles kendi alanında en popüler grup olduğunda, Rolling Stones kendisini alternatif olarak sundu: Beatles düzgünken, onlar yabaniydi, Beatles yalınken, onlar seksiydi. Müzikleri benzerdi ancak Rolling Stones’un pazarlaması tamamen farklıydı.

Haberleri yayın. Yaratıcı projenizle ilgili yerel gazetelerle veya televizyonlarla görüşün veya yerel radyo istasyonları ile temas kurun. İyi bir misafir ve röportaj konusu olarak kendinizi kanıtlayın.

Dezavantajları avantaja dönüştürün. Politikacılar bunu çok iyi uygularlar. Amerikan başkanı Barack Obama idari deneyim eksikliğini avantaja dönüştürdü – yeni bir yüzdü ve olağan şeylere karşıydı. Eşsiz hayat hikayesi ( Kenyalı bir ailenin oğlu olması, Hawaii’de doğması ve Kansas’da büyümesi ) Amerikan hikayesi gibi sunuldu.

Başarısızlığı riske edin. Markanıza, ürününüze ve kendinize güvenin. “Asla bu oyunun bir parçası olamayacağım. Bu nedenle denemeyeyim” derseniz asla başarılı olamazsınız. Ancak denerseniz, kendinizi bile şaşırtabilirsiniz. Yayıncıya kitabınızı göndererek veya büyük bir festivalde sahneye çıkarak risk alın. Kendinizi maharetinize adarsanız ve elinizden gelenin en iyisini yaparsanız, eninde sonunda başarılı olursunuz.

 

3 – Ününüzü devam ettirin

Derinliğinizle insanları şaşırtın. Kendinizi başka yollarla farklılaştırmanız ünü devam ettirmenin ve ilerlemenin en iyi yollarından biridir. İnsanların sizi farklı bir şekilde görmesini sağlamak için hayır işleri yapın. İnandığınız projeler için zaman harcayın ve çaba sarf edin.

Etrafınızda ünlü insanlar olsun. Yükseldikten sonra, diğer ünlülerle takılarak, diğer ünlülerle çalışarak ve görünür olarak zirvede kalmaya devam edin.

 

4 – Yeteneğiniz olmadan ünlü olun

Televizyon programlarına başvurun. Eşsiz niteliklerinize ve karakter özelliklerinize göre kendinizi pazarlayın. Reality şov programları şahsına münhasır karakterler arıyorlar.

Reality şov programlarını izleyin ve neler olup bittiğini değerlendirin. Tek hedefiniz televizyonda bir veya iki dakika görünmekse, popüler bir şova katılın ve kötü veya komik bir performans sergileyin.

Ünlü insanlarla ilişkiler kurun. Ünlülerin gittiği yerlere gitmek ve arkadaş olmaya çalışmak ve hatta ünlü insanlarla duygusal ilişkiler yaşamak ünlü olmanın en kolay yollarından biridir. Ünlülerin eşleri hoşlarına gitse de gitmese de ilgi görüyorlar.

Kendinizi internet ortamında farklılaştırın. Eğlenceli veya bilgilendirici YouTube videoları hazırlamak ünlü olmanın en iyi yollarından biridir. Fan tabanınızla iletişim halinde olmak için Facebook ve Twitter takipçilerinizin sayısını artırın.

 

İpuçları

Yerel etkinliklere katılın. Unutmayın nasıl başladığınızın bir önemi yok. Ünlü insanların birçoğu yerel olarak başlamışlardır ve sevdikleri şeyi yapmışlardır.

İlgilerini çekmek için ünlü insanlarla temas kurmaya çalışın.

Gerçekçi olun. Boyunuz kısaysa ünlü bir basketbolcu olmanız zordur.

 

Uyarılar

Ünlü olduğunuzda, fanlarınızın peşinizi bırakmayacağını ve yalnız kalmakta zorlanacağınızı unutmayın. Ünlü olmadan önce bunu bir düşünün.

 

İlginizi çekebilir

YouTube’da Ünlü Olmanın Yolları
Dizi Oyuncusu Nasıl Olunur?
Profesyonel Futbolcu Nasıl Olunur?
Popstar Nasıl Olunur?
Komedyen Nasıl Olunur?
Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir