Evde Masaj Hizmeti Vermek

Masaj stresi azaltmak, kas yaralanmalarını iyileştirmek veya önlemek amacıyla yaptırılır. Ayrıca masajın insanın genel sağlık durumuna olumlu etkileri de bulunmaktadır. Masaj eğitimi olan bir kişi müşterilere bu popüler hizmeti sunarak hayatını rahatlıkla kazanabilir. Bir masöz veya masörün kazancı aylık ortalama 5.000 – 6.000 TL’yi bulmaktadır. Masaj işini profesyonel bir şekilde evinizden idare edebilir veya müşterilerinizin ev veya iş yerlerine giderek yürütebilirsiniz. Bu yönüyle oldukça esnek bir iş modeline sahip olup evde yapılacak cazip iş fikirlerinden biridir. Masaj işine profesyonel olarak başlamadan önce resmi kurumların bu işle ilgili terapistlerden sertifika isteyip istemediğini öğrenmelisiniz.

 

Nasıl Başlanır?

İlgili resmi kurumlara danışarak masaj işine girmek için gerekli olan sertifikaları ve izinleri öğrenin.

Milli Eğitim Bakanlığının sertifikalı eğitim programlarına katılın. Bakanlığın verdiği masaj kursunun amacı kabul görmüş tüm masaj uygulamalarını gerçekleştirebilecek doğru bilgi birikimi, pratik tecrübe ve tam yetkinliğe sahip, masajı meslek olarak kabul etmiş akademik masaj tanımına uygun profesyonel masaj uzmanları yetiştirmektir. Eğitim sonunda T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen ve bakanlıkça uluslararası geçerliliğe sahip 608 Saatlik Masör/Masöz Kursu “Kurs Bitirme Belgesi” verilmektedir. Ayrıca mesleki eğitimleri de vardır.

İşlerinizi nereden yürüteceğinize karar verin. Masaj işini evinizin dışında profesyonel bir yerde mi yoksa müşterilerin evine giderek mi gerçekleştirmek istiyorsunuz karar verin. Başlangıç masraflarınız ve sürekli yapmanız gereken harcamalarınız vereceğiniz bu karara bağlıdır. Hizmetlerinizle ilgili fiyat listesi hazırlarken bu masrafları da eklemelisiniz.

Masaj uygulamalarını gerçekleştireceğiniz alanı düzenleyin. Masaj yatakları, yağlar ve gerekli olan diğer ekipmanları alarak kiraladığınız alanı düzenleyin. Eğer masaj hizmetlerinizi evinizin dışında profesyonel bir yerde verecekseniz çalışacağınız odayı düzenleyin. Müşterilerinizin evine ya da işyerlerine giderek hizmet verecekseniz portatif masaj yatağı alın ve yağlarınızı bir çantada saklayın.

Masaj hizmetleri vermek için işletme ruhsatı almanız gerekiyor mu diye ilgili resmi kurumlara danışın. Eğer gerekliyse işletme ruhsatı ve izinler için başvuruda bulunun.

El ilanları, gazete ilanları ve web sayfaları aracılığıyla tanıtımınızı yapın. Bölgenizdeki masörler ve doktorlarla temas kurun. El ilanlarınızı ofislerine koymalarını veya özel indirimlerinizle ilgili bilgileri müşterilerine vermeleri için rica da bulunun. Müşteri tabanınız büyümeye başlarken üzerinde adınızın ve iletişim bilgilerinizin olduğu düşük maliyetli tişörtler bastırarak bunları müşterilerinize verin. Bu sayede sizin reklamınızı yapabilirler.

 

İpuçları

Müşterilerinizin masajları bittikten hemen sonra bir sonraki randevularını ayarlayın. Bu sayede hem müşterilerinize zaman kazandırmış olacaksınız hem de yeniden gelme ihtimallerini arttırmış olacaksınız.

 

Uyarılar

Masaj uygulaması yaparken bazen yaralanmalar olabilir. Yaralanmalara karşı sizi koruması için sigorta poliçesi yaptırın.

En karlı iş fikirlerini sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir