Evden T-Shirt Baskı İşi

Evden iş yapmak isteyen girişimciler için mükemmel bir iş fikri daha. T-shirt baskı işi ile siz de evinizin rahatlığında kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Bazı insanlar düz ve sade tişörtler giyerken bazıları da üzerinde eğlenceli veya ilham verici mesajları olan, ilginç tasarımlı hatta fotoğraflı tişörtler giymeyi tercih ederler. Eşi benzeri olmayan tişörtler yapabilir ve bu işi evinizden yürütebilirsiniz. Bu işi bir sürü düz tişört tedarik ederek ve yaratıcı fikirlerinizle bunları yaratıcı fikirlerinizle işleyerek başarıya ulaştırabilirsiniz. Satmayı düşündüğünüz tişörtleri belirledikten sonra bunları internet üzerinden satışa sunabilir, giyim dükkanlarına gönderebilir ve hatta fuarlarda, pazarlarda, kermeslerde ve bitpazarlarında tezgah açarak satabilirsiniz.

 

Nasıl Başlanır?

Ne tür tişörtler satmak istediğinize karar verin. Örneğin, üzerinde eğlenceli veya ilham verici mesajlar olanlar tişörtler satmak isteyebilirsiniz. Ve hatta müşterilerinizin belirlediği mesajları ve tasarımları da tişörtlerin üzerine uygulayabilirsiniz.

Tişörtlerin üzerine mesaj baskılarının yapılabilmesi için serigrafi baskı yapan bir işletme ile görüşün. Bu sayede işletmenizi yeni kurduğunuz sırada tasarruf edebilirsiniz. İşletmeniz başarılı olduktan sonra serigrafi baskının nasıl yapıldığını öğrenin. İhtiyacınız olan serigrafi ekipmanlarını ve malzemelerini öğrenerek bunları satın alın.

Ucuz fiyatlara kaliteli düz tişörtler satın alabileceğiniz bir tedarikçi bulun. Toptan alımlar yaparsanız tasarruf edersiniz.

İşletmenizin isminizi taşıyan marka etiketleriniz olsun. Bunları tişörtlerinize dikin. Bu etiketler işletmenizin isim bilinilirliğini artırmanıza yardımcı olacaktır.

Tişörtlerinizi nerede ve nasıl satacağınıza karar verin. Online veya pazarlarda, kermeslerde ve bitpazarlarında satabilirsiniz. Farklı markaları bir arada satan yerel mağazalarla görüşerek tişörtlerinizden birkaç tanesini mağazalarında sizin adınıza satmalarını sağlayabilirsiniz. Eğer tişörtlerinizi dikkatli ve özenli bir şekilde derlerseniz ( fazla yer kaplamayacak şekilde)  mağaza sahipleriyle daha fazlasını stoklama konusunda anlaşabilirsiniz.

İlgili resmi kurumlardan gerekli olan izinleri ve ruhsatları alın. Yetkili kurumların birçoğu işinizi evinizden idare etseniz bile bu belgeleri talep eder.

Fiyatlarınızı belirleyin. Sizin tişörtlerinizle mukayese edilebilir ürünler satan diğer küçük tişört işletmelerinin ürünlerini ne kadar sattıklarını araştırın. Tişört fiyatlarınızı rekabet edilebilir ancak işletmenizi de döndürebilecek şekilde ayarlayın.

Tişörtlerinizi satmak için bir web sayfası oluşturun. Bu kısa sürede alışılmadık bir şekilde başarıyı yakalayacaksınız anlamına gelmiyor. Online reklamlarla ve el ilanlarıyla dikkat çekerek web sayfanızın pazarlamasını yapmak zorundasınız. Buna ek olarak web sayfanıza tişört satışlarıyla ilgili anahtar kelimeleri içeren yazılar koyun bu sayede ziyaretçilerin sizi başlıca arama motorlarında bulmalarını sağlayabilirsiniz.

Olası müşterilerinize göstermek için örnek ürünler hazırlayın. Bu ürünlerin resimleri çekin ve web sayfanıza koyun.

Ödemeleri ne şekilde alacağınıza karar verin. Birçok insan nakit ödeme veya kapıda ödemeyi tercih eder. Eğer tişörtlerinizi online satacaksanız kredi kartları aracılığıyla yapılan ödemeleri de kabul edebilirsiniz.

 

İpuçları

Tişört işletmeniz için özel bir pazar yaratın. Eğer çocuklar için sevimli tişörtler tasarlamak gibi bir işe odaklanırsanız kazanç sağlamak ve işletmenizi idare etmek sizin için daha kolay olabilir.

Evde iş imkanları her geçen gün artmaktadır. Bu iş imkanlarını fırsata çevirmek sizin elinizde. T-shirtlere baskı yapıp satarak evde iş kurmak isteyen girişimcilere şimdiden bol kazançlar!

Yorum

Bir Yorum da Sen Bırak
  1. Merhaba ben fabrikada çalışan bir işçiyim ama ek kazanç istiyorum. Evde tişort baskıışı nasıl olur merak ettim bana yardımcı olursanız mutlu olurum.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir