Evde Kurdela İşi

Evde çalışarak para kazanmak isteyen ev hanımları için birbirinden güzel evde iş imkanlarını paylaşmaya devam ediyoruz. Bu yazımızda evde kurdela yaparak nasıl para kazanabileceğizden bahsedeceğiz.

Kurdele işi beceri gerektiren iş fikirlerinden biridir. Zaman ayırırsanız ve kendinizi işinize adarsanız kurdele işinden ek gelir elde edebilirsiniz. Doğru bir iş planı hazırlayın ve planınızı uygulayın. Kurdela yaparak para kazanmak için önünüzde 2 seçenek bulunmakta. 1.si kendi kurdelalarınızı yapıp satmanız ve 2.si ise evlere kurdela işi veren firmalar ile anlaşıp onlar için çalışmanız. 2 seçeneğin de kendilerine göre avantajlı ve dezavantajlı yanları bulunmakta. Öncelikle birinci seçenek üzerinde duralım:

 

Kendi kurdela işime nasıl başlarım?

1- Mali durumunuzu planlayın. Başlangıç maliyetlerini, yinelenen genel masrafları, beklenmeyen harcamaları ve giderlerinizi içeren bir bütçe oluşturun. Hazırladığınız planın bütün masraflarınızı karşıladığından emin olun. Ekipman, satış yeri, envanter, işletme ruhsatı ve kaynaklar gibi giderleri eklemeyi unutmayın. Aylık giderlerinizi hesaplayın. Bu rakam bir ay boyunca yapacağınız bütün harcamaları kapsamalıdır. Kira, vergiler, kamu harcamaları, envanter ve beklenmeyen masraflarınızı dikkate alın. Gerçekçi olun ancak abartıya da kaçmayın. Beklenen gelirinize aylık giderlerinizi ekleyin. Bunu günlük ihtiyaçlarınıza ayırın.

2- Ne tür kurdelalar yapacağınızı ve hangi tür müşterilere hitap etmek istediğinize karar verin. Sonrasında hedef kitlenizin demografik özelliklerine uygun olarak işe kurdelalarınızı pazarlayabileceğiniz dükkanlar araştırın. Ayrıca gittigidiyor, ebay gibi internet sayfaları üzerinden kendinize bir hesap oluşturabilirsiniz. Hatta facebook üzerinden bir grup kurarak buradan da elişi kurdelalarınızı pazarlamanız mümkün.

3- Kendi kurdelalarınızı satmanız biraz zaman alabilir ancak satmaya başladıktan sonra kulaktan kulağa yayılarak işinizin nerelere ulaşacağını siz bile tahmin edemezsiniyeceksiniz. Ayrıca 2.seçeneğe göre çok daha kazançlı olmaktadır.

 

Evlere kurdela işi veren firmalar

Eğer hemen para kazanmaya başlamak istiyorsanız eve kurdela işi almak sizin için doğru seçenek olacaktır. Yalnız öncelikle bu firmalarla irtibata geçmeniz gerekir. Bu da bazen oldukça zor olabilir. Güncel evlere kurdela işi veren firmaları bulmanız için size yardımcı olmak istiyoruz. Bu ek iş için istekliyseniz yazımıza yorum bırakabilirsiniz. Yorum yaparken hangi şehirde oluduğunuzdan ve eğer varsa daha önceki deneyimlerinizden bahsetmeyi unutmayın. İş verenlerin size ulaşabilecekleri mail vb. herhangi bir iletişim adresinizi de paylaşmalısınız.

1-İstanbul’da ikamet edenlere kurdela işi vermekteyiz. İşler kapıdan verilip kapıdan alınmaktadır. Ciddi iş yapmak isteyenler arayabilirler. Haftalık 1000 adet yapılması gerekmektedir. Tel : 0541 901 64 72

2-Sakarya’da evlere kurdela işi verilir. Kurdela üzerine boncuk dikimi.
Mail: evlereisverilir54@hotmail.com

3-İzmir’de evlere kurdela işi veren firma. Temiz iş yapan ve güzel iş çıkartabilecek ve işi zamanında teslim edecek kişiler arasınlar.

Tel : 0543 258 16 65

 

Ne kadar kazanırım?

Kazancınız sizin çalışmanıza ve bu iş için ne kadar zaman ayırabilmenize bağlıdır. Çevremizde bu işi yapan ev hanımları ortalama 400 – 700 TL arasında ek gelir elde etmektedirler. Daha çok evde iş fikrine “evde iş imkanları” kategorimizden ulaşabilirsiniz.

 

Kurdela nasıl yapılır?

Her firmanın sizden isteyeceği kurdela çeşidi farklı olacaktır. Örneğin davetiyeler, hediye paketleri ve giysiler için çeşit çeşit kurdelalar kullanılmaktadır. İş verecek olan firma kurdelanın nasıl yapılacağı konusunda size bilgilendirici küçük bir el kitapçığı göndermektedir.

Yorumlar

Bir Yorum da Sen Bırak
  1. Yazınızı beğendim ve evde olan bayanlar için güzel bir fırsat diyebilirim. Ben kurdela nakış hocasıyım ve çalışıyorum ama evden de iş yapmak isterim..iyi işlerde buluşmak üzere.iyi günler..

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir