Evde Kutu Katlama İşi

Evde oturarak para kazanmak isteyenler için birbirinden güzel iş imkanlarını ve ek gelir fırsatlarını araştırmaya devam ediyoruz. Herhangi bir beceri ve yetenek istemeyen, herkesin kolaylıkla üstesinden gelebileceği harika bir evde iş imkanını sizlerle paylaşmak istiyoruz. Evde kutu katlama işi

Evde sadece kutu katlayarak ve küçük hediyelik kutular yaparak hatırı sayılır paralar kazanabilirsiniz. Üstelik hiçbir bilgi ve beceriye sahip olmanız da gerekmiyor. Ayrıca kağıt kutular yapmak ve kağıtlara farklı şekiller vermek oldukça eğlencelidir. Bu evde iş fırsatının ne kadar kolay olduğunu göstermek için sizlere “kutu nasıl katlanır?” resimlerle aşağıda anlatmaya çalıştık. Aşağıda kutu iki tane kare kağıttan yapılmıştır ve kullandığınız kağıt boyutuna bağlı olarak farklı boyutlara da uyarlanabilir. Bu harika hediye kutuları lastik damgalar ve diğer süslemelerle kişiselleştirebilirsiniz. Makaleyi okumaya devam ederseniz bu basit kutu katlama işini nasıl yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

 

Evde kutu katlama işi nasıl yapılır?

Gerekli olan malzemeler:

 • Gramajı ağır kare kağıt ( herhangi bir boyutta olabilir )
 • Kalem ve cetvel
 • Kemik katlayıcı

Bu kutu tasarımını farklı kare ölçülerine uyarlayabilirsiniz. Üst kısım, kenarlar, alt kısım ve hatta iç kısım için olan ek parçalar bile damgalanabilir.

Kare olduğu sürece farklı boyutlardaki kağıtları kullanabilirsiniz. Bitmiş kutu orijinal karenin çeyreği kadar olacaktır.

 

Karenin merkezini işaretleyin

Kare bir kağıt yada gramajı ağır kartvizit kağıtlarından alın. Bir köşeden diğer köşeye doğru çaprazlama iki çizgi çekin. Bu sayede büyük bir X yapmış olacaksınız ve karenin merkezini işaretlemiş olacaksız. Kağıdı işaretlemekten korkmayın çünkü işaretler iç kısımda kalacaktır ve gözükmeyecektir.

İpucu: damgayı farklı yerlerde ve tekniklerde kullanmayı öğrenmek için müsvedde üzerinde pratik yapın.

 

 

 

 

İlk katlama

Sırayla bütün köşeleri karenin merkezine doğru katlayın.

İpucu: kemik katlayıcıyı kullanmanız düzenli kıvrımlar yapmanıza yardımcı olur.

 

 

 

 

 

İkinci katlama

İlk köşeyi kağıdın tersinden ilk yaptığınız kıvrıma doğru katlayın. İşlemi her köşe için tekrarlayın.

İpucu: üçüncü ve dördüncü köşeyi katlarken dikkatli olun. Yanlış çizgiye doğru katlamayın.

 

 

 

 

 

Üçüncü katlama

Her köşeyi en yakın kat izine doğru katlayın.

 

 

 

 

 

 

 

Kesimler

Resimde gösterilen şekildeki gibi kağıdı dört yerden kesin. Birbirlerinin tersi olduğu sürece hangi köşeden başladığınızın bir önemi yok.

İpucu: kutunuza damga yapacaksanız işte tam sırası. Kutuyu tamamlamadan önce mürekkebin kurumasını bekleyin.

 

 

 

 

 

Kutunun tamamlanması, ilk katlama

Kesilmeyen iki köşeyi merkeze doğru katlayın.

İpucu: katlanan yerleri düz tutmak için azıcık yapıştırıcı kullanabilirsiniz ancak sürmeseniz de olur.

 

 

 

 

 

Kutunun tamamlanması, ikinci katlama

Kenarları şekildeki gibi katlayın. Bunlar kutunuzun iki yüzünü oluşturacak.

 

 

 

 

 

 

Kutunun tamamlanması, üçüncü katlama

Kesim yerlerinin ikisini de içeri doğru katlayın.

 

 

 

 

 

 

 

Kutunun tamamlanması, son katlama

İki parçayı da kutunun ortasına doğru katladıktan sonra kutuyu havaya kaldırın. Yapıştırıcıya ihtiyacınız yok değil mi?

Alt kısmı ( kutunu tabanı ) da aynı şekilde yapın ancak kareyi daha küçük kesin ki alt kısım üst kısma uysun.

Kabartmalar veya damgalamalar yaparak kutunuzu bitirin. Damgalı süslemeler ekleyebileceğiniz gibi kurdeleleri damgalayarak kutunuzun üstüne rozet gibi bağlayabilirsiniz.

 

 

Evde kutu katlama işinden ne kadar kazanırım?

Kazancınız yapacağınız kutuların türüne, sayısına göre değişecektir. Kısaca kazancınızı performansınız beliryecektir. Çevremizde bu işi yapanların kazançları genel olarak 400-1000 TL arasında değişmektedir.

Evlere kutu katlama işi veren  firmalar

Evde yaptığınız kutuları kendiniz pazarlayabileceğiniz gibi evlere iş veren firmalar için de çalışabilirsiniz. Evde kutu katlama işine bir an önce başlamak istiyorsanız evlere kutu katlama işi veren firmalardan iş almanızı tavsiye ediyoruz.  Ancak evlere iş veren firmalara ulaşmak bazen oldukça sıkıntı olabilmektedir. Bu yazımız ile evlere işi verenlere ulaşmanıza yardımcı olabiliriz. Bunun için yazımıza yorum yapmanız yeterli. Yorumunuzda kendinizi tanıtıp nerede yaşadığınızı ve bu evde ek iş fırsatı için ne kadar zaman ayırabileceğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır. Size ulaşabilecekleri herhangi bir iletişim adresinizi de yazmayı unutmayınız.

Evde ne iş yapabilim diyenelere özel en güzel evde iş imkanlarını ve para kazanma fırsatlarını araştırmaya devam edeceğiz. Sevgi ve para ile kalın…

 

Avatar

Yazar : iş kurmak

Yorumlar

Bir Yorum da Sen Bırak
 1. 52 yaşında ev hanımıyım.kızım ve damadımla oturuyorum .kızıma destek olmak ve kendi ihtiyaçlarımı karşılamak için acilen evde kutu katlama işi arıyorum.istanbul avcılarda oturuyorum. bana E-postadan ulaşabilirsiniz.Şimdiden teşekkürler. yvz-rezzan-1963@hotmail.com

 2. merhaba 22 yaşındayım ek kazanç sağlamak istiyorum tekirdağda oturuyorum bana e-postadan ulaşırmısınız evde kutu katlama işi yapmak istiyorum

 3. Evde hediyelikler için kutular, mücevher kutuları & davetiyeler, yapabilirim…
  Para kazandıracak daha farklı işlere de yönlenebilirim..
  Hassas işler ile ilgilenmek, onları gerçekleştirmek oldukça ilgimi çeker..
  İlgili firmalardan iş teklifi bekliyorum..

  Saygılarımla…

 4. istanbulda oturuyorum ev hanımıyım evde kutu katlama işi yapmak istiyorum. yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler

 5. Merhaba,

  İstanbul – Sultangazi’ de oturuyorum. İş konusunda ciddi ve disiplinli biriyim, ek iş olarak evde kutu katlama ve vb. işleri arıyorum. Teşekkürler.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir