Evinizi Artırılmış Gerçeklikle Kontrol Etmenizi Sağlayan Akıllı Cihaz

Hayo, akıllı evlerin 3 boyutlu bir taramasını yaparak, kullanıcıların evlerindeki diğer mekanik cihazları kontrol edebilmesi için hareketleri, zeminleri veya bölgeleri bir kumandaya dönüştürüyor.

Yüz tarama sistemlerinin akıllı evlerin kontrolü için kullanıldığına tanık olduk ve şimdi ise yeni bir cihaz, evin içindeki herhangi bir bölgede birden fazla kumanda alanı oluşturarak ev sahiplerine yardımcı oluyor.

Hayo, görüntü yakalama özelliğini kullanarak odaları 3 boyutlu bir şekilde tarıyor ve evde bulunan birçok teknolojik cihaz ile kendisini senkronize edebiliyor. İlgili uygulamayı kullanarak kullanıcılar çalışmasını istediği cihazı seçiyor ve ardından salonda herhangi bir yere dokunarak televizyonu çalıştırıyor ya da mutfağa girip elini yukarı kaldırdığında ışıkların yanmasını sağlayabiliyor. Hayo’da ayrıca şartları değerlendirerek zaman dilimine göre ışıkları ayarlayan bir yapay zeka algoritması da bulunuyor. Kazara farklı cihazları çalıştırmanızı engellemek üzere de pasif hareketleri öğrenip tanımlayabiliyor. Şu anda Indiegogo üzerinde kaynak toplayan cihaz, 2017 sonları gibi piyasaya sürülecek. Fiyatı 299 dolar olması beklenen cihaz aynı zamanda üçüncü taraf geliştiriciler için açık kaynak API’si ile birlikte sunulacak.

Aşağıdaki tanıtım videosunu izleyerek akıllı ev cihazı hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz:

Sizce, alan tanıma cihazları, örneğin akıllı arabaların fren, direksiyon veya diğer mekanizmalarında da kullanılmak için mimiklerden faydalanabilir mi?

 

İlginizi çekebilir

En İyi İnovasyon Örnekleri
Sanal Gerçeklikle İlgili İş Fikirleri

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir