Fransız Restoranı Açmak

Masanın üzerinde duran taze ekmeğin kokusu, dinlendirici müziğin sesi ve kaliteli bir şarabın lezzeti… Herkes bahsettiğimiz yerin bir Fransız restoranı olduğunu anlamıştır.

Neden sizde böyle bir restoranın sahibi olmayasınız? Aşağıdaki makaleyi okuyarak kendi Fransız restoranınızı nasıl açabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Ödev: İş stratejiniz olsun. Stratejinize yiyecek envanterini, restoran ekipmanlarını ve yiyecek tedarikçilerini eklemeyi unutmayın. Planınıza bir Fransız restoranı sahibiyle ve aynı zamanda hukuk müşaviri ile yaptığınız görüşmeyi de ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda planınızda potansiyel müşterilerinizin hoşuna gidecek ve rekabetçi bir fiyatlandırma yaptığınız çekici menünüz de yer alabilir. Restoranınızın çalışma saatlerini de eklemeyi unutmayın. Kısacası ödevinizi yapın ve düzgün ve etkili bir plan hazırlayın. Hazırladığınız planın işe yarayacağından emin olun.

Fransız restoranı iş planı: Finansmanla ilgili plan hazırlayın. Kaleyi inşa etmeye başlamadan önce hesaplamalarınızı yapmak zorundasınız. Aksi taktirde başladığınız işi bitiremezseniz insanlar sizi eleştirir. Başka bir ifadeyle yatırım ve harcamalar için hazırlıklı olun. Bunlara restoranın açılışı ve aynı zamanda faaliyet giderleri de dahildir. Uzmanların söylediğine göre başlangıç masraflarınızı en az beş yıl sonra çıkarabilirsiniz.

Lokasyon: Restoranınız için uygun bir yer bulun. Park alanı ve imar prosedürleri gibi unsurları göz önünde bulundurun. Birçok yer gezin ve bir liste hazırlayın. Böylece bir sürü alternatifiniz olacaktır.

Uygun maliyetli bir müteahhit: Müteahhidin restoranınızda olmasını istediğiniz özellikleri anladığından emin olun. Gereksiz ve masraflı işlemlerden kaçının. Sıhhi tesisat, havalandırma, elektrik ve boyama işlerinizi düzgün bir şekilde halledin. Ticari faaliyetinizin ilk yıllarında bu tür işler yüzünden başınızın ağrımasını siz de istemezsiniz. Müteahhide restoran zeminini sağlam yapmasını söyleyin.

Aşçı ve diğer personeli işe alın: mükemmel bir aşçı ve hem aşçıya hem de size yardımcı olacak çalışanlar alın. Aynı zamanda deneyimli bir müdürde alabilirsiniz. Fransız restoranı deneyimi olan bir müdür bulmaya çalışın. Bir taraftan Fransız aşçı bulma konusunda yardımcı olur bir taraftan da iş görüşmelerini ve iş alımlarını yaparak size yardımcı olur. Restoran müdürünüz başarınızda büyük rol oynayacaktır. Tabii ki iyi maaş vermeniz gerektiğini unutmayın.

Açılış günü: Ses getirecek bir açılış günü planlayın. Müşteri seli yaratmak için hoş ve akılda kalan reklamlar yapın. En az bir veya iki ay öncesinden tanıtım çalışmalarınıza başlayın. Biz sizin yerinizde olsak hazırlıklara açılıştan dört ay önce başlarız. Balonlar, haber reklamları, tampon etiketleri ve hatta bütçeniz uygunsa radyo reklamları da verin. Açılış indirimleri ve üyelikler yapabilir veya kalemler, şapkalar, takvimler ve rozetler gibi eşantiyonlar dağıtabilirsiniz. Yaratıcı olun ve eğlenin!

Fransız restoranı açmak için kararlı olmanız gerekir. İşletme sahibi olarak yeni lezzetlere ve mutfaklara açık olmalısınız. Kalite hizmete ve ambiyansa önem verin ve elinizden gelenin fazlasını yapmaya hazır olun.

Restoran açarak kendi işini kurmak isteyenlere özel farklı iş fikirlerini ve restoran konseptlerini paylaşmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir