İyi Bir Fast Food Dükkanı Açmak

Gıda sektöründe iş kurmak isteyen girişimcilere özel iş fikirlerini ve yatırım alanlarını araştırmaya devam ediyoruz.

İyi bilinen bir fast food zincirinin bayiliğini almayı düşünüyorsanız başarılı olma şansınızı arttıracak bir program hazırlamalısınız. Verimliliğinizi artırmak için aşağıdaki tavsiyeleri dikkate alın.

Yeni bir fast food dükkanı açarken global girişimcilerin izlediği adımları takip etmelisiniz.

 

Fast food dükkanı nasıl açılır?

1 – Fast food dükkanınızı açmayı planladığınız bölgeyi araştırın ve satışlarınızı etkileyecek bir rekabet olmadığından emin olun. Trafik akışının yoğun olduğu ve müşterilerin dikkatini çekecek bir yer tercih edin. Fast food restoranınız için doğru yeri bulmanız başarılı ve etkili şekilde faaliyet göstermenizin anahtarıdır.

2 – Dükkanınızda etkili bir kadro kurmanıza ve verimli bir şekilde faaliyet göstermenize yardımcı olacak yeterli nakit akışını garantilemek için kaynak arayın. Gerekli ekipmanları satın almanız, kaliteli yiyecekler almanız, restoranınızı dekore etmeniz ve başarılı bir açılış yapmanız için gerekli olan sermayeyi kendi kişisel birikimleriniz ve krediler aracılığıyla bir araya getirin.

3 – Bağlı bulunduğunuz belediyenin internet sayfasına girerek başvuru formlarına ulaşın. Gerekli belgeleri ilgili kurumlardan aldıktan sonra belediyeye başvuru formunuzla müracaat edin. İşletmenizi başarılı bir şekilde yönetmek istiyorsanız gerekli olan ruhsat ve izinleri almanız gerekir. Ayrıca vergi dairesine başvurarak vergi işlemlerinizi halledin. Sağlık Bakanlığının gıda güvenliği yönetmeliklerine uyduğunuzdan emin olun ve denetimlere karşı hazırlıklı olun. Açılış gününden önce gerekli sigortaları yaptırın.

4 – Başarılı geçmişi olan fast food dükkanlarını araştırın. Başından itibaren yeni bir bayilik konsepti ile hareket etmek kulağa hoş gelse de kaliteli ürünleri ve agresif pazarlama kampanyaları olan bir zincire yatırım yapmak daha az risklidir.

5 – Kapsamlı eğitimler ve idari destek veren fast food zincirlerinden birini seçin. Başarılı uygulamaları kopyalamanız daha etkili olmanıza yardımcı olacaktır. Sorular veya sorunlar baş gösterirse deneyimli bir firma ile muhatap olacağınızı ve sorunların çözüleceğinizi bilirsiniz böylece kaldığınız yerden restoranınızı etkili bir şekilde yönetmeye devam edebilirsiniz.

 

İhtiyacınız olanlar

Fizibilite çalışması

Maliyet analizleri

Ruhsat ve izinler

 

İpucu

Büyük bir iş kurmadan önce küçük ölçekli başlayın. Yiyecek arabası aracılığıyla veya küçük bir döner dükkanı açarak kafanızdaki fikirleri daha geniş kitlelere nasıl ulaştırabileceğinizi düşünün. Küçük ölçekli bir iş kurarken daha az yatırım yaparsınız ve fikrilerinizi test etme imkanı bulursunuz.

 

Uyarı

Açılış yaptıktan sonra müşteri geri bildirimlerini alabileceğiniz bir sistem kurun. Restoranınıza gelen müşterilerin tepkilerini gözlemleyin, onlarla konuşun ve geri bildirimlerini yazarak öneri kutularına bırakmalarını rica edin.

Ne restoranı açabilirim diyenler için restoran açma fikirlerini ve farklı restoran konseptlerini paylaşmayı sürdüreceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir