Girişimcilik hikayesi: İncil satarak zengin olan ateist

Bir sürü insan inanmadıkları ürünleri satarak zengin oluyor ancak Trevor adlı girişimcinin hikayesi oldukça uç noktada yer alıyor.. Ateist olan Trevor, geçimini sağlamak için İncil satıyor.

Garip olan şu ki Trevor işini bilinçli olarak seçmemiş ve bu iş kazara ayağına gelmiş. 2012 yılının şubat ayında ailesi ile birlikte yemek yerken bir akrabasının sadece iPhone uygulamaları satarak ayda 8,000 dolar – 10,000 dolar arası para kazandığını öğrenmiş.

Trevor bu iş fırsatının görmezden gelinemeyecek kadar iyi olduğunu fark etmiş ve uygulama işine girmeye karar vermiş. Trevor’ın tek amacı ayda 600 dolar yani kirasını karşılamaya yetecek kadar para kazanmakmış. Trevor, kendisine para kazandıracak bir uygulama bulmak için Apple Store’u incelemeye başlamış ve “korkunç” olarak nitelenebilecek İspanyolca İncil uygulaması bulmuş. Trevor daha iyi bir uygulama geliştirmesi için bir programcı bulup yeni bir uygulama yaptırmış. Daha sonra da büyük başarı yakalamasını sağlayan bu uygulamanın sesli versiyonunu yaptırmış. Bu sesli uygulama sayesinde ayda yaklaşık 5,000 dolar – 6,000 dolar arası kazanmaya başlamış.

Bloguna göre uygulama ilk yılında 73,034 dolar net gelir elde etmiş ve takip eden yıl bu rakam 100,134 dolara yükselmiş. Trevor fikrinin para kazandırdığını anladığında karısına dönmüş ve şöyle söylemiş: ” Vay canına, şu paraya bak“.

İki yıl geçmesine rağmen Trevor hala nasıl bu kadar başarılı olduğuna inanamıyor ve sözlerine şu şekilde devam ediyor: “Bu gerçek paraymış gibi gelmiyor çünkü çok az çalıştım. Dostum, bu şey için belki 1 saat harcadım.” Ancak paranın hayatını değiştirdiğini de kabul ediyor çünkü artık parayla ilgili endişe etmesine gerek kalmamış.

Ateist girişimci Trevor her gün vicdanıyla mücadele ediyor, işi ve kişisel inancı büyük bir çatışma yaşıyor. Ancak Traver yine de mutlu. Çünkü para bu çatışmada bir arabulucu olarak görev yapıyor ve ortamı yumuşatıyor.

Tüm dünyadan en ilginç girişimcilik hikayelerini ve ilham veren iş fikirlerini araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir