Güneş Enerjili Fırın: GoSun Fusion

Doğa dostu girişimcilere yönelik ülkemizde henüz bulunmayan çevreci iş fikirlerini ve inovasyon ürünlerini araştırmaya devam ediyoruz.

Güneş enerjisi kullanımı her geçen gün daha fazla tercih edilir hale geliyor ve bu oldukça mantıklı bir durum. Bu yöntemin geleneksel enerji üretme yöntemlerinden çok daha çevreci olması bir yana, insanlığın varoluşundan çok önce de enerji kaynağı olarak yerinde duran Güneş, muhtemelen bir kaç milyon yıl daha buralarda olacak. GoSun da, güneş enerjisini kullanarak bir süredir fırın üretiyor, Fusion ise firmanın son çıkan ve en etkili güneş enerjili fırını. Fırın, ister buharda ister ızgarada isterseniz de fırında pişirme özellikleri ile 5 kişilik yemeği pişirebiliyor.

Yalıtımlı vakum özelliği sayesinde kendinizi yakma riskini ortadan kaldıran Fusion, büyük ebatlarına rağmen kolaylıkla da taşınabiliyor. Tabii ki yağmurlu ve kapalı bir günde fırını kullanmak istediğinizde, güneş enerjisinden faydalanma hayaliniz suya düşecektir. Fakat batarya ile de kullanılabilen Fusion sizi yine de yarı yolda bırakmayacak. Öte yandan, bataryasını güneş enerjisi ile doldurabildiğiniz bu fırın sayesinde, doğaya hiçbir zarar vermeden açık havanın keyfini sürebilirsiniz.

Başarılı inovatif iş fikri hakkında daha somut bilgi almak için aşağıdaki tanıtım videosunu izleyebilirsiniz:

Yeşil enerji sektöründe en dikkat çekici iş fikirlerini sizler için araştırmaya devam edeceğiz. Sizce güneş enerjisinden başka ne gibi şekillerde istifade edebiliriz?

 

İlginizi çekebilir

Güneş Enerjisiyle İlgili İş Fikirleri
Enerji ve Tasarruf Sektöründeki Başarılı İş Fikirleri

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir