Böceklerden Yapılan Sağlıklı Cipsler

Bazı girişimcilik hikayeleri alışılmışın oldukça dışında bir fikirden başlar. Çünkü bazen ihityacınız olan sadece ilginç ve eşşiz bir fikirdir. Bu yazımızda sizlere tam da böyle bir iş fikrinden bahsedeceğiz.

Six Foods batı dünyası için yenilebilir böcek eti yaparak cırcır böceklerinden yeni ve oldukça ilginç bir cips markası yarattı. Bu ilginç girişimcilik hikayesinin perde arkası şöyle:

Et endüstrisi çok miktarda alanın, kaynağın ve enerjinin kullanılmasına ve uygulanan tekniklere bağlı olarak büyük bir doğa katliamına neden olmaktadır. Bu tür olumsuzlukların yanı sıra küresel nüfusun artışıyla ete olan talep artmıştır ve gıda güvenliği ile ilgili problemler oluşmaya başlamıştır. Yakın zamanda ortaya çıkan dünyanın ilk laboratuar ürünü beefburger’dan sonra ( sığır etli sandviç ) Six Foods batı dünyası için yenilebilir böcek eti yaparak cırcır böceklerinden yeni bir cips markası yarattı.

Bu ilginç cipsi, Harvard mezunu parlak fikirli üç genç yaratmıştır. Cips glütensiz, doğal ve yağsız bir cipstir ve üretiminde patates veya mısır kullanılmamıştır. Chips kuru kahve, pirinç ve cırcır böceği tozu karışımından hazırlanmıştır ve kızartılmak yerine fırınlanan bir üründür. Bir poşet cips 7 gram protein içermektedir ve bu rakam bir yumurtanın içindeki protein miktarından daha fazladır. Şöyle bir gerçek var ki 200 kalorilik cırcır böceği etinde 31 gram protein vardır.

Batı yemek kültürünün birçoğunda böcek pek bulunmamaktadır ancak dünyanın geri kalan nüfusunun yaklaşık 2 milyarı böceklerden hoşlanmaktadır. Cipsler üç farklı lezzetle paketlenmiştir: Sea Salt ( deniz tuzu ), Hickory BBQ ve Aged Cheddar ( eski çedar ). Six Foods protein alımına yardımcı olmak için daha etkili ve daha çevre dostu bir yöntem geliştirmiştir.  Şirket ilk parti için ön siparişlerini almaya başlamıştır. Orta büyüklükte üç cips paketinin satış fiyatı ise 15.99 dolardır.

Fikir sahibi 3 girişimci ürünlerini aşağıdaki videoda tanıtmaktadır:

Dünyanın dört bir yanından en ilginç iş fikirlerini ve başarılı girişimcilik hikayelerini araştırmaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir