İnovatif iş fikri: Çamaşır yıkayan bisikletler

Çin’deki Dalian National Üniversitesinde okuyan bir grup öğrenci tarafından geliştirilen bu yeni iş fikri sayesinde bir taraftan spor yaparken, bir taraftan da çamaşırlarınızı yıkayabileceksiniz.

Öğrenciler hareketsiz bisikletle çalışan çamaşır makinesi yarattılar ve bu bisiklet çamaşır makinesine ‘b.w.m’ ( bisiklet çamaşır makinesinin kısaltması ) ismini verdiler.

Girişimci öğrencilerin inovatif iş fikrinin çıkış noktasını şöyle özetliyorlar: “Bisiklete binmek popüler bir egzersiz, çamaşırları yıkamak günlük olarak veya haftada en az bir kere yapılan bir eylem. Neden bu ikisi faydalı tek bir ekipmanda birleşmesin?”.

bisiklet-camasir-makinesi-1

“Çamaşırlar bisikletin altında yer alan geniş hazneye konuluyor. Bisikleti sürdüğünüz zaman, pedal çevirme hareketi çamaşır makinesinin gövdesinin dönmesine neden oluyor. Üretilen fazla elektrik görüntü ekranını çalıştırmak için kullanılıyor veya ileriki kullanımlar için depolanıyor.”

İş fikri kesinlikle yeni değil. Daha önce Slovak endüstri tasarımcısı Barbora Tobolova tarafından yapılan BiWa isimli bisikleti görmüştük. BiWa, arka tekerleğinde çamaşır makinesi haznesi olan hareketli bir bisiklet. Hazne, kirli suyun dışarı akmasını sağlayan küçük bir delikle donatılmış. Çamaşır işlerini halletmek için birkaç pedal çeviriyorsunuz ve çamaşırlarınız yıkanmış oluyorlar.

camasir-yikayan -bisiklet

Bu makinelerin geleneksel çamaşır makinelerinin veya egzersiz bisikletlerinin yerini alıp almayacağı henüz belli değil ancak küçük miktarlarda çamaşır yıkayanlar ve spor yapanlar için harika çözümler oldukları kesin.

 

İlginizi çekebilir

” Yok Artık! ” Dedirten İcatlar
Geleceği Değiştirecek En İyi Buluşlar
Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir