Kendi başınıza yapabileceğiniz en eğlenceli işler

Dünyadaki en iyi işler hangileri? En yüksek ücretli veya en ödüllendirici olanlardan bahsetmiyoruz. En eğlenceli olanlardan bahsediyoruz.

Her şeyin en iyisinin ve en kötüsünün oylandığı bir internet sitesi bu sorunun cevabına ulaştı. İşin şaşırtıcı tarafı bu işlerin birçoğu kendi hesabına çalışan kişiler veya tek başına çalışan girişimciler tarafından yapılabilecek işler.

Başlanabilecek en eğlenceli iş fikirlerini sizler için araştırdık. İşte kendi başınıza yapabileceğiniz en eğlenceli işler:

 

Bilgisayar oyunu oynamak

oyun-oynayarak-para-kazanmak

Bir sürü insan bilgisayar oyunlarını eğlence için oynar. Ancak bilgisayar oyunları oynayarak para da kazanabilirsiniz. Aslına bakacak olursanız internet sitesi e-Sports Earnings, kazanca dayalı başarı sırasına göre dünyanın en iyi 100 oyuncusunu belirliyor.

Profesyonel oyuncular yarışmaları kazanarak ve sponsorluklar alarak para kazanıyorlar. Geçtiğimiz sene 60’dan fazla oyuncu 100,000 dolardan fazla para kazandı.

Oyun oynayarak para kazanmak hakkında detaylı bilgi almak isterseniz lütfen tıklayınız.

 

Dış ses sanatçısı

ses-kayit

Dış ses sanatçılığı insanların birçoğunun serbest meslek olarak göreceği bir iş değildir. Ancak eğlence sektöründeki birçok iş gibi dış ses sanatçılığı içinde kişisel marka oluşturmanız ve kendin işinizi bulmanız gerekir.

Apple gibi tanınmış şirketler de dahil birçok şirket ses işlerini Susan Bennett – iPhone Siri’nin arkasındaki ses – gibi girişimcilere yaptırmaktadır.

 

Çikolatacı

cikolata-dukkani1İnsanlar çikolatayı sever. Neden çikolata işine girmiyorsunuz? Ancak bu işe girerken son derece dikkatli olmanız gerekiyor. Bütün bu çekiciliğin arkasında inanılmaz bir rekabet ve emek var. Birincisi yükselen popülariteden dolayı pazar oldukça kalabalık.

Aynı zamanda uzun çalışma saatleriyle ve ürünün sürekli tekrarlanan üretim döngüsüyle mücadele edebilmek için ciddi anlamda bilgi birikimi (çikolata aşkının ötesinde ), beceri ve yetenek gerekiyor. Mutfak eğitiminizin olmasına gerek yok ancak olması avantaj sağlar. Her halükarda üretim deneyimiyle ilgili pratik kazanmak için bir çikolatacıda çalışmanızda fayda var. Üretim dışında pazarlama, ambalajlama, dağıtım vb. gibi faktörleri de hesaba katmalısınız.

Çikolata iş yapmak hakkında detaylı bilgi almak isterseniz lütfen tıklayınız.

 

Oyuncakçı

oyuncak-magazasi

Oyuncakçılar kendi ürünlerini üretmek için farklı birçok teknik kullanırlar. Küçük üreticiler tahta, kumaş ve hatta plastik kalıplar kullanırlar.

Ancak teknolojinin gelişmesiyle birlikte oyuncak endüstrisinde de değişiklikler yaşanıyor. Tek başına hareket eden girişimciler 3 boyutlu baskıyla ilgilenmeye başladı. 3 boyutlu baskı teknolojisi hem online olarak hem de küçük satış noktalarında satılabilecek oyuncakların ve diğer birçok ürünün yapılmasına olanak veriyor.

 

Kişisel alışveriş uzmanı

alisveris-merkezi

Alışverişe gitmek için ödeme almak ilk anda harikaymış gibi görünse de doğru hizmeti sunmanız ve sürdürülebilir bir iş yaratmanız gerekiyor. Kişisel alışveriş hizmeti imaj danışmanlığı gibi hizmetlerle birlikte yürütülebilir.

 

Şarap üreticisi

sarap-bari-acan-hastane

Profesyonel şarap üreticisi olmak için şarabı sevmeniz, şaraptan anlamanız ve aynı zamanda iş becerilerinizin olması gerekir. Şarap üreticiliği tek başına yapılabileceği gibi yeterli alanınız ve kaynaklarınız varsa küçük bir girişimle de yapılabilir.

 

Grafik tasarımcı

tasarim-sirketi-kurmakTamamen freelance olarak başlayabileceğiniz bu iş de en eğlenceli işler arasında yer alıyor. Hangi hizmetleri en iyi ve en etkili şekilde sunabileceğinizi belirlemek için kişisel yeteneklerinizi değerlendirmeniz bu işteki en önemli adımdır.

 

Konser organizatörü

konser-organizatoru

Müzik sektöründe çalışmak heyecan verici bir girişimdir. Ancak müzik yeteneği olmadan müzik sektörüne nasıl girilir? Endişelenmenize gerek yok,  konser organizatörü olabilirsiniz ancak biraz pazarlama ve teknik beceriye ihtiyacınız olacak. Konser organizatörleri şovları ve etkinlikleri için müzisyenlerle, mekanlarla ve markalarla çalışırlar. Konser organizatörlüğü karlı bir iştir.

 

Dekoratör

ev-dekorasyon-magazasiDekoratörler kişiler ve ticari müşteriler için alanlar planlarlar ve tasarlarlar. Dekoratör olmak için müşteri listesi ve portfolyo oluşturmanız gerekir. Ancak fiziki bir yerleşime veya büyük bir kadroya gerek yoktur.

 

Etkinlik planlamacısı

dugun-planlayici

Etkinlik planlamacıları toplantılardan kurumsal etkinliklere kadar her türlü etkinliğin organizasyonundan sorumludur. Girişimciler konserler, düğünler, seminerler veya sergiler de dahil belirli etkinliklerde uzmanlaşarak pazarda niş yaratabilirler.

 

Peyzaj mimarı

peyzaj-mimariPeyzaj mimarları parklar, bahçeler ve diğer açık alanlarda dahil olmak üzere dış mekanları planlarlar ve tasarlarlar. Peyzaj mimarı olmak normalde eğitim gerektirir. Ancak girişimciler kendi markalarını ve müşterileri listelerini oluşturabilirler.

 

Moda tasarımcısı

moda tasarımcıModa tasarımcıları kendi markalarını yaratırlar ve kendi kreasyonlarını online olarak veya küçük satış noktalarında satarlar. Bu sektörde farklı bir sürü niş olduğundan tasarımcılar dikkat çekmenin bir yolunu bulurlar. Moda tasarım girişimcilerinin birçoğu büyük başarılar elde eder.

 

Stand-up komedyen

Başarılı bir stand-up komedyen olmak eğlenceliymiş gibi görünse de bunun için çok çalışmak gerekir. Komedyenlerin birçoğu bir taraftan başka işlerde çalışırken bir taraftan da kendi becerilerini geliştirirler ve gösteri ayarlamaya çalışırlar. Kişisel markanızı oluşturduktan sonra kendi programınızı ayarlayabilir ve nerede sahne almak istediğinizi seçebilirsiniz.

Dilerseniz ” Komedyen olmak ” başlıklı yazımız inceleyerek daha fazla bilgi alabilirsiniz.

 

Gardırop stilisti

gardrop-stilistiStilist tanımı kapsamında yapılan birkaç iş vardır. Ancak gardırop stilistleri genellikle filmler veya reklamlar için kıyafetler ve aksesuarlar temin ederler. Gardırop stilistliği moda çekimleri için kıyafetler ve aksesuarlar temin eden moda stilistliğine benzer.

 

Sihirbaz

sihirbaz

Bir diğer küçük ölçekli iş fikri de profesyonel sihirbazlıktır. Sihirbazlığa ilginiz varsa bu işe kolaylıkla kademeli olarak başlayabilirsiniz. Kendinizi ve numaralarınızı geliştirdikçe kazancınız da artacaktır.

 

Aşk romanı yazarı

romantik-is-fikirleriElektronik yayıncılık profesyonel roman yazarı olmak isteyenler için birçok iş kapısı açtı. Aşk romanlarına meraklı olanlar kendi romanlarını yazabilirler ve internet üzerinden satışa sunabilirler.

 

Kişisel antrenör

spor-salonu-pazarlamaKişisel antrenörler sağlık kulüpleri ve diğer kuruluşlar için çalışırlar. Ancak kendi başlarına da hareket edebilirler. Spor yapmak isteyen müşterilerle antrenörler arasında bağlantı kuran portallar da bulunmakta. Mevcut sertifika programlarına katılabilir ve sonrasında kendi markanızı ve müşteri listenizi oluşturabilirsiniz.

 

Bungee Jumping

bungee-jumping1

Adrenalin tutkunlarına sunacağınız bir bungee-jumping hizmeti hem eğlenceli hem de yüksek kazançlı olabilir. Diğer yandan bu işin güvenlik açısından risk faktörü barındırdığını da unutmamak gerekir. Olası kazalara karşı gerekli tedbirleri aldıktan sonra bu işe gönül rahatlığıyla kendinizi bırakabilirsiniz. Bungee jumping işi hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Geleneksel işlerden sıkılanlara ve eğlenceli ne iş yapabilirim diyenlere özel en eğlenceli işleri araştırmaya devam edeceğiz. Eğlence ve para ile kalın.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir