Merdiven İnip Çıkabilen Tekerlekli Sandalye

Tekerlekli sandalye kullanıcıları, bazı yerlere erişimi imkânsız kılan merdiven ve kaldırım gibi gerçeklerle yaşamak zorunda kalıyorlar. Ancak TopChair-S isimli bu tekerlekli sandalye sayesinde bu büyük sorun tarihe karışabilir. Bu elektrikli tekerlekli sandalye, tırtıla benzeyen rayları ve manevra kabiliyeti yüksek tekerlekleri sayesinde merdiven gibi engelleri güvenli bir şekilde aşabilmekte.

Çalışma sistemi ise son derece hayranlık uyandırıcı. Tekerlekli sandalye otomatik olarak merdiven veya benzeri engelleri algılayarak yüksekliği 20 cm olan  35 derece açı yapabilen paleti yardımıyla tüm engelleri kolayca aşabiliyor.

Her tekerlekli sandalyede ayarlanabilir bir joystick ve çeşitli fonksiyonları kontrol etmek için bir LCD ekran bulunuyor. Yeniden şarj etmeye gerek kalmadan sandalye, saatte yaklaşık 9 km hız ile 35 – 45 yol alabiliyor. 2 adet 400 watt motor engeller için gerekli olan parçaları çalıştırırken 2 adet 350 watt motor da tekerlekleri çalıştırmakta.

TopChair-S Akıllı Tekerlekli Sandalye

Kendi özel ihtiyaçlarına göre sandalyeyi özelleştirmek isteyen kullanıcılar için ek seçenekler ve aksesuarlar da mevcut. Bunlar çene ile kontrolü sağlayan eklentiler, destek ve güvenlik için koltuk aksesuarları, kol ve bacak dayanakları için seçenekler ve LED aydınlatma kitini içermektedir.

Fiyatına gelince merdiven tırmanan sandayelye, yaklaşık 16,320 dolar karşılığında firmanın internet sitesinden sipariş edilebilinmekte ancak sandalyenin henüz FDA onayı almadığını da hatırlatmak isteriz. Sandalyenin en geç 12 ila 18 ay sonra bu onayı da alacağı beklenmektedir..

Başarılı bir girişimcilik ürünü olan merdiven inip çıkabilen sandalyenin nasıl çalıştığını öğrenmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz:

En başarılı girişimcilik ürünlerini ve yaratıcı iş fikirleri siz değerli okuyucularımız için araştırmaya devam edeceğiz.

 

İlginizi çekebilir

Engelliler için icatlar
En başarılı girişimcilik ürünleri

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir