Piyango Talihlileri İçin İş Fikirleri

Piyangoyu kazanmak sonsuz bir varlık ve mutluluk olarak görülür ancak daha önceki piyango talihlileri bu teorinin yanlışlığını kanıtlamışlardır. Hayır kurumları, arkadaşlar ve aile üyeleri tarafından yapılan konuşmalar paranın düşüncesizce harcanmasına ve tamamının kaybedilmesine neden olmaktadır. Kişisel borçlar tamamen ödendikten ve istikrarlı yatırımlar yapıldıktan sonra başkasının yanında çalışmak yerine kendi işinizi kurabilirsiniz. “Piyangoyu kazandım ne iş yapabilirim?” diyenler için birbirinden güzel iş fikirleri hazırladık:

 

Gece kulübü

Diğer insanların şirketlerinde paranızı çarçur etmek yerine kendi barınızı veya gece kulübünüzü açabilir ve her gece partiler düzenleyebilirsiniz. Her zaman öz kaynaklarınızı büyütebilir ve nakit akışınızı koruyabilirsiniz. Altı ay ve bir sene arasında kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz. Entrepreneur’in raporlarına göre yeni açılan barların iflas edilmesinin en büyük sebebi yeterli başlangıç sermayesine sahip olmamalarıdır. Siz bu başlangıç masraflarını karşılayabilirsiniz ve yaratıcılığınızı kullanarak bir gece kulübü veya bar açabilirsiniz. Birinci sınıf bir müdür ile anlaşın ve istediğiniz gibi gidip gelin.

 

Seyahat acentesi

Milyoner olduktan sonra muhtemelen en çok seyahat etmek isteyeceksinizdir. Güney Pasifiğe gemiyle gitmek, Hawai sahilinde pineklemek veya dünyanın her büyük şehrini ziyaret etmek isterken bütün kazancınızı kullanacağınız için endişelenebilirsiniz. Seyahat acentesi bu işin bileti olacaktır. Hem tatil masraflarınızı düşürürsünüz hem de karlı bir işe girmiş olursunuz. Yapılan araştırmalara göre seyahat sektörü her yıl 1,3 trilyon dolar gelir elde etmektedir. Sizin de bu sektöre girmemeniz için hiçbir neden yok. Bu işe başlamanın en kolay ve en hızlı yolu iyi bir firmanın bayiliğini almaktır.

 

Gayrimenkul yatırım şirketi

Yetenekli bir ekip kurarak girebileceğiniz en karlı işlerden biri gayrimenkul yatırımcılığıdır. Ayrıca diğerlerinin aksine siz şanslı olacaksınız çünkü elinizde yeterli sermaye olacak. İyi bir emlak komisyoncusu bir tarafınızda, çalışkan bir proje müdürü ve deneyimli bir avukatta diğer yanınızda olursa ev anlaşmaları yapabilir, evleri istediğiniz gibi tamir edebilir ve karlı hale getirebilirsiniz. Başlamadan önce kişisel mal varlığınızı koruma altına almak için limitet şirket olarak kurulmaya dikkat edin.

 

Hobi dükkanı

Favori hobinizi düşünün ve bunu işe çevirin. Uğraştığınız şeylerin avantajlarından yararlanın ve kazanç elde etmek için hobilerinizin peşinden gidin. Hobilerinizle örtüşen bir dükkan açarsanız toptan fiyatlardan alışveriş yaparsınız, sizinle aynı zevklere sahip insanlara hizmet sunarsınız ve bu kişilerle uğraşlarınızı paylaşırsız. Tutkunuz balıkçılık, aşçılık, ahşap işçiliği, örgü örme, resim yapma veya model trenler yapmak olabilir. Küçük bir dükkan bulun ve işinizi kurun. İlk yedi yıl maliyetleri karşılayacak kadar sermayenizin olması gerekir.

Toplumun her kesimden insanın nabzını tutmaya ve her kesime özel iş kurma fikirlerini araştırmaya devam edeceğiz. Peki ya siz büyük ikramiyeyi kazanmış olsaydınız  ne tür bir iş kurmak isterdiniz?

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir