Sadece bir işe başlamakla kalmayın, bir soruna çözüm bulun!

Tüketicilerin sorunları oldukları sürece çözüm aramaya devam edecekler. İnsanlar her zaman günlük işlerini yapmanın daha iyi, daha hızlı ve daha zeki yollarını bulmaya çalışacaklar. Neyse ki girişimciler için şu anda var olan ürünlerde geliştirme yapmaları için hala fırsatlar var. Bununla beraber pek çok kurucu için en büyük sorun bu can sıkıcı sorunları bulup bu sorunları en iyi çözümlerle eşleştirmek.

İşte e koyulmanız için bu konuda birkaç bilgi:

 

Mutlaka olması gereken bir ürün üretin

Tüketiciler her gün seçim paradoksuyla karşı karşıya kalmaktan yorulmuş durumdalar. Birçok işi aynı anda yapma çağında dikkat aralığı daralıyor ve pek az ürün dikkat çekiyor ve ürünlerin de çoğu da olmazsa olmaz şeyler değiller. Hızlı ve pratik şeylere olan talep tüketicilerin isteklerini tatmin etmeyi zorlaştırıyor. Tüketiciler aynısından daha önce yapılmış bir şey istemedikleri için dünyayı daha farklı ve iyi bir yer yapacak bir şey yapmalısınız.

 

Gerçekten can sıkan problemleri çözün

Google arama yapmayı daha iyiye götürdü. Gittigidiyor online alışverişi kolaylaştırdı. Youtube internet üzerinden bir şeyler izleme talebini çözdü. Uber araba servisi talebini karşılamaya çalışıyor. Siz neyi çözebilir ya da daha iyiye götürebilirsiniz?

Çabalamadan çözebileceğiniz o çok can sıkıcı problem ne? Müşterinizin dikkatini çekmek için ihtiyaçlarını çözerek işe başlayın, isteklerine sıra sonra gelecektir. Çözüp piyasaya çıkarabileceğiniz kritik bir problemi bulmayı başardıysanız gerçekten büyük bir iş yaratabilirsiniz.

 

İşiniz tutkunuz olmalı

Girişimci olmak için ilhama, bağlılığa, sabra ve tutkulu olacağınız bir işe ihtiyaç duyacaksınız.

“Tanıdığım en mutlu ve başarılı insanlar sadece yaptıkları şeyi sevmiyorlar, aynı zamanda onlar için önem farz eden bir problemi çözmeye çalışıyorlar.”

Tutkunun yanı sıra iş bitirme yeteneği de gereklidir. Eğer bir işi bitiremiyorsanız gerçekten iş dünyasında değilsinizdir. Gerçekten ihtiyaç duyulan ürünleri satması kolaydır çünkü insanları, problemin varlığına ve ürününüzün gerekliliğine ikna etmeye çalışmazsınız , onlar bunun zaten farkındadırlar.

Hayatta kalmayı becerme ihtimali olmayan bir iş başlatmak istemezsiniz. Ödevinizi yapın, iş fikrinizi geçerli kılın ve  iş fikriniz için gerçekten piyasa olduğuna emin olun. Daha önce yapılmış bir işi siz tekrar yapmayın, insanların başarı şansınızı artıracak bir problemlerini çözmeye çalışın.

 

İlginizi çekebilir

Yeni iş fikirleri nasıl bulunur?
Yaratıcı iş fikirleri

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir