Sesli Bagaj Etiketi, Amsterdam’ı Ziyaret Eden Turistlere Rehberlik Yapıyor!

GPS kullanan bu konum algılayıcı cihaz, içinde şehrin kayda değer noktalarında harekete geçen bir ses sistemi barındırıyor.

KLM Hollanda Kraliyet Havayolları, bu Eylül ayında Amsterdam’ı ziyaret eden turistlere seyahat ipuçları veren, KLM Care Tag isimli yenilikçi bir sesli bagaj etiketi üretti. Çevrimdışı GPS ile çalışan etiket, kullanıcı şehrin belirli mekânlarından geçerken aktif hale gelen bir ses sistemi içeriyor. KLM’nin kendi çalışanlarının sesleriyle kaydettiği bu cihaz, Amsterdam’da bisikletlerin nereye zincirlenebileceği, kapkaççılık sorununa karşı nerelerde dikkatli olunması gerektiği ve sokak sanatının en iyi nerelerde görülebileceği gibi yüzlerce konu hakkında turistlere faydalı ipuçları sağlıyor.

Care Tag’in bir USB şarj aleti ve iki farklı seviyede çalışan bir ses sistemi bulunuyor. Bagaj etiketi olmasının yanı sıra, cihaz el çantasına veya kıyafetlere de takılabiliyor. KLM’nin verilerine göre, Hollanda’ya gelen turistlerin yüzde 45’i Amsterdam’da kalıyor ve şehrin 2025 yılında 25 milyon turiste ev sahipliği yapacağı düşünülüyor. 900.000’den az nüfusu olan şehri 2017 Ocak’ında 1 milyon insan ziyaret etti. Care Tag’in turistlere şehir hakkında bilgi vereceği ve yoğun kavşak noktalarında nasıl karşıdan karşıya geçileceği gibi faydalı tavsiyeler sunacağı umut ediliyor.

Turistlerin hayatını kolaylaştıran inovasyon ürünü hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki tanıtım videosunu izleyebilirsiniz:

Seyahat eden insanlara kolaylık sağlayacak inovatif teknolojileri benimseyen havayolları sektöründe İngiliz Havayolları’nın uçağa hızlı binebilmek için biyometrik teknoloji geliştirdiğini ve yolculara birbirlerinin fazla puanlarını satın alabilme imkânı veren bir uygulama oluşturulduğunu daha önce görmüştük. Sizce havayolları şirketleri müşteri memnuniyetini artıracak ne gibi yenilikler bulabilirler?

 

İlginizi çekebilir

Seyahat ve Turizm Sektöründe Dikkat Çeken İş Fikirleri
Yolcular İlk Defa Uçakta Tiyatro Deneyimi Yaşayacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.