Sigarayı bırakmanızı sağlayan akıllı sigara kutusu

Smoking-Stopper ( Sigara Bıraktırıcı ), kullanıcının akıllı telefonu ile bağlantı kurarak kişinin her gün belirli miktarda sigara almasına izin veren akıllı bir kutudur.

İçinde bulunduğumuz bilgi çağında kötü alışkanlıkları kolaylıkla takip edebilmemiz, bu alışkanlıklardan kurtulmamıza yardımcı olmaktadır. Bu mantığı sigarayı bıraktırmak için kullanan bir dizi akıllı cihaz gördük. Şimdi ise Regulsmoke firmasından Smoking-Stopper ( Sigara Bıraktırıcı ) adlı bu cihaz kullanıcının sigaraya ulaşmasını engelleyerek benzer bir yaklaşımı benimsiyor.

Smoking-Stopper ( Sigara Bıraktırıcı ), kullanıcının akıllı telefonu ile bağlantı kurarak kişinin her gün belirli miktarda sigara almasına izin veren akıllı bir kutu. Başlamak için kullanıcı sigaralarını metal bir kutu içerisine koyuyor ve ardından şirketin uygulamasını akıllı telefonuna indiriyor. Daha sonra kullanıcı kendisinin tıbbi geçmişi, kondisyon seviyesi ve hayat tarzı ile ilgili bilgileri giriyor. Uygulama kullanıcının fiziksel ve ruhsal davranışlarını değerlendirip kullanıcı için 62 psikolojik tiryaki profilinden birini belirliyor. Bu profili kullanarak sistem kutudan belirli miktarda sigara çekilmesine izin vererek kullanıcıların sigara içme alışkanlıklarını kontrol ediyor.

İnovatif iş fikrinin kısa tanıtım videosunu izleyebilirsiniz:

Peki, sizce teknoloji başka ne gibi yollarla insanların kötü alışkanlıklarından kurtulmalarına yardımcı olabilir?

 

İlginizi çekebilir

İçinden çiçekler çıkan sigara izmaritleri
Sigarayı bırakmak isteyenler için akıllı çözüm

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir