Sıradan odunlar boyanarak tanesi 14 dolara satılıyor!

Londra, Muswell Hill semtinde olan Sally Bourne adlı iç tasarım ofisi yılbaşındaki vitrin dekorları için birkaç yakacak odunu boyamaya karar verdiğinde, günler içerisinde satılıp tükenecek olan yeni bir dekorasyon modası yaratacaklarından bihaberdiler. İster inanın, ister inanmayın ama firma yaklaşık olarak 60 boyanmış odunu tanesini 14 dolardan sattılar.

Mağaza müdürü, “Yılbaşında vitrin süslemesi için kullanılmışlardı ancak birçok insan yılbaşı bittikten sonra bunları satın alıp, alamayacaklarını sordu” dedi. “Onları atmak istemedik bu yüzden de satmaya karar verdik. İnsanlar bunları masalarının kenarında iskemle gibi kullanmak için satın almak istiyor. Toplamda 50 ila 60 arasında odunumuz vardı ve bunların birçoğu en azından 50 cm’lik bir çapa sahip olanlardı.”

Sonuncu odun da geçen Perşembe günü çok iyi bir fiyat olan 40 dolara satıldı.

 3 Boyutlu Renkli Odunlar

Müdürün anlattığına göre Sally Bourne firmasının çalışanları bu istenmeyen odunları bir parkın yakınından bedavaya topladılar. “Ardından biri onlardaki pürüzleri giderdi, boyadı ve dükkânın vitrininde kullanabilmemiz için hazırladı” dedi. Odunların yanları sarı ve pembe gibi parlak renklere boyandı ki müşterilerin dikkatini de bu renkler çekmiş olsa gerek.

Tek seferlik, vitrin için hazırlanmış bir projeydi ancak odunların yarattıkları talebi gördükten sonra dükkân yakın gelecekte bu projeyi yeniden hayata geçirmeyi planlıyor. “Hiçbir olumsuz tepki ile karşılaşmadık” diyor mağaza müdürü. “Evde tek başınızayken bu odunlardan nasıl yapabileceğiniz ile ilgili bir rehber bile hazırlamayı düşünüyoruz.”

Evde Renkli Odunlar ile Tasarım Yapmak

Elbette renkli kütüklerin üzerinde fiyat etiketi görme fikirden herkes etkilenmedi ve eleştiri olarak bazı  tweetler atıldı. İşte yöneltilen eleştirilerden bazıları:

“Gerçekten, kim bir oduna bu kadar para verecek kadar ahmaktır?”

“Boyanmamış odunlarımı tuttuğum odamı sanırım sigortalatmalıyım! Onları yakacaktım ancak sanırım onları daha güvenli bir yere koymalıyım”

“Bu Eskimolara buz satmak gibi bir şey.”

 Renkli Odunlar Satarak Para Kazanmak

Ancak bu modayı destekleyenler de bulunmakta:

“Ben bunun makul olduğunu düşünüyorum çünkü eğer üzerine düşünürseniz insanlar organik bir stil arayışında olduklarından böyle bir doğal görünüme çok fazla para verebilir. Bunun sadece odun olduğunu biliyorum ama insanlar evlerinde böyle çok doğal objeler istiyorlar ve bu yüzden bence çok makul bir ticaret”

 Renkli Odunlarla Tasarım

Yakacak odunlara para vermek gerçekten de çılgınca bir fikir ama geçmişte moda olan ve bundan çok daha aptalca şeyler de görmüştük. Taşları evcil hayvan olarak satan ve bundan milyonlarca dolar kazanan Gary Ross’u hatırladınız mı? Ve insanlara patateslerin üzerine yazılı mesajlar göndererek ayda 10 bin dolar kazanan Teksaslı girişimciyi de unutmamak gerek. Twitter’da bir kullanıcının da yazdığı gibi, “Dünya giderek akla sığmayacak bir çılgınlığa doğru ilerliyor.”

 

İlginizi çekebilir

Taşları evcil hayvan olarak satarak zengin olan girişimci
İnsanlara patates göndererek ayda 10,000 dolar kazanan girişimci

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir