Sosyal Girişimcilik Projesi: Bozuk para posterleri

Fakirlik bütün toplumları etkileyen büyük bir sorundur. Varlıklı insanlarla fakir insanlar aynı sokaklarda yürüseler bile eşitsizlik devam eder. Ancak bu insanların birbirine yardım etmemesi anlamına gelmez ve bununla ilgili sosyal girişimcilik projeleri üretilir. Bugün size bu projelerin birinden bahsedeceğiz.

Pazarlama ajansı Mark+ yeni bir proje başlattı. Proje çerçevesinde otobüs duraklarının demirlerine ve otobüslerin içine cepli sarı şeritler asılıyor. Bozuk parası olanlar bu ceplere para koyuyor ve ihtiyacı olanlar da alabiliyor. Bu projenin en önemli unsuru güven ve umarız ki bu basit sosyal girişimcilik projesi toplumdaki birlik ruhunu teşvik eder. Bu projeden hem otobüs ücretini ödeyemeyenler hem de başka insanlara küçük bir meblağla yardım etmek isteyenler faydalanabiliyor. Projenin yaratıcıları Troco Coletivo’nun ülke çapındaki ve hatta dünya çapındaki bütün otobüs duraklarında standart hale geleceğine inanıyor. Aşağıdaki videoyu izleyerek kampanya hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.:

Ne dersiniz buna benzer bir proje ülkemizde de hayata geçirilebilir mi? Siz değerli okuyucularımız için tüm dünyadan en güzel sosyal girişimcilik projelerini araştırmaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir