Telefon Şarj Eden Sandalye

Yüzyıllar önce, insanın en büyük mücadelesi hayatta kalmaktı. Bugün bu mücadele, akıllı telefonlarımızı uyuyana kadar şarjda tutmaktır. Fakat bir elektrik prizi avlanmak yerine, Nathalie Teugels huzursuz ve gergin enerjinizi kullanılabilir elektriğe dönüştüren rahat bir sandalye tasarladı.

MOOV sandalye şu noktada hala bir prototip, ama işe yarar bir prototip. Koltuk minderinin altında ileri geri hareket ettirildiğinde şarj üreten 288 piezoelektrik (basınçsal elektrik) kristaller var. Böylece sadece oturma eylemi bir dalgalanma gücü oluşturur. Fakat telefonunuzu şarj etmek için sürekli hareket etmeniz şart. Yüksek kürsüyü unutun, eğer telefonunuzun şarjı bitiyorsa MOOV size daha iyi bir antrenman sağlayacaktır.

Bir telefonu tamamen şarj etmek için ne kadar hareket edeceğiniz konusunda bir detay yok fakat USB portuna ek olarak sandalyenin kolunda yerleşik bir pil paketi de var. Böylece cihaz bağlı değilken bile hareketleriniz elektrik üretimine devam edecektir.

 

İlginizi çekebilir

Kendi Elektriğini Kendin Üret!
Enerji Üretimiyle İlgili İş Fikirleri
Irmak Sueri CORA

Yazar : Irmak Sueri CORA

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sinema&TV bölümünden mezun olduktan sonra yönetmenlik koltuğunu oturdu ve birçok kısa metrajlı fime imza attı. Katıldığı festivallerden sayısız ödül topladı ve toplamaya devam ediyor. Başarı ve girimcilk konularında kendi hayatında edindiği tecrübeleri sizler için paylaşıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir