Vücudunuzu, Yiyecekleri ve İlaçları Analiz Eden Akıllı Telefon

Bünyesinde algılama teknolojisini barındıran Changhong H2 adlı yeni akıllı telefon, basit bir tarama ile kullanıcıların herhangi bir maddenin içeriğini analiz etmesini olanaklı kılıyor.

Malzemeleri algılayan Changhong H2 adlı akıllı telefon, Analog Devices Inc (ADI), Consumer Physics ve Sichuan Changhong Electric Co. (Changhong) şirketleri arasındaki bir işbirliğinden doğmuştur.

Changhong, tüketici elektroniği açısından lider bir tedarikçiyken Consumer Physics, SCiO tarama sensörleri ve uygulaması ile bir atılım yapmayı başarmış ve adını duyurmuş bir şirkettir. Sensörler, herhangi bir malzemenin moleküler yapısı hakkında bilgi almak için  kullanıcılar tarafından taranmasını olanaklı kılıyor.

Akıllı telefon;  insan vücudu, yiyecek veya ilaç gibi birçok şeyi tarayıp hakkında bilgi verebiliyor. Örneğin insanlar, herhangi bir yiyeceğin taze ve sağlıklı olup olmadığını hızlı ve kolayca test edebiliyorlar. Bu da firmaların artık, şampuan veya makyaj malzemeleri gibi kimyasal ürünlerin içeriğinde insan sağlığını ikinci plana atan katkı maddelerini daha zor kullanabileceği veya bu gerçeği insanlardan daha zor saklayabileceği anlamına gelmektedir.

Aşağıdaki tanıtım videosunu izleyerek başarılı bir inovasyon örneği olan telefon hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz:

Sağlıktan, meyve ve sebze taşımacılığına kadar, mikro sensörler dünyadaki bazı işlerin yürütülme şekillerini değiştirebilecek potansiyelde.  Sizce yeni algılama teknolojisi kullanılarak daha farklı ne gibi inovatif iş fikirleri hayata geçirilebilir?

 

İlginizi çekebilir

Gıdaların taze olup olmadığını gösteren cihaz!
Kafa naklinden uzay turizmine: 2017’de dünyayı şekillendirecek inovasyonlar

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir