Çocuklara Yabancı Dil Öğreten Sosyal Robot

Flash Robotics tarafından geliştirilen ve interaktif bir robot olan EMYS, duyguları ifade edebiliyor ve her gün çocuklara bir yabancı sözcük öğretiyor.

Öğrenmeyi daha eğlenceli bir hale getirmeye yardımcı olmasının yanı sıra arkadaşlık da eden Flash Robotics’in sosyal robotu EMYS, çocuklarla oyun oynamak için sahip olduğu yapay zeka algoritmalarını kullanıyor. Bir oyuncak ayının şirinliğine sahip olan robot, çocuklarla çeşitli şekillerde konuşabiliyor ve etkileşime geçebiliyor. Akıllı robot, çocuklarla daha iyi iletişim kurmak ve onları daha iyi anlayabilmek için duygulardan yararlanıyor ve bir şeyler öğretirken etrafındaki nesneleri de tanımlayarak bu sürece dahil ediyor.

EMYS isimli robot çocuklara günde bir yabancı sözcük olmak üzere toplamda 1000 sözcük öğretebiliyor. Ki bu da çocukların öğrenilen dilde oldukça kolay bir biçimde iletişim kurmalarını olanaklı kılıyor. Flash Robotics firması, robot için 28 Şubat 2017 tarihinde bir Kickstarter kampanyası başlatmayı hedefliyor.

Gün geçmiyor ki yeni bir sosyal robot ile daha karşılaşmayalım. Yeni çıkan her robot, robot teknolojisini bir üst seviyeye taşımaya devam ediyor. Ev güvenliği sağlayan robotik kişisel asistanlar ve hava alanında yolunu kaybetmiş yolculara yardım eden robot rehberleri daha önce görmüştük. Müşteri deneyimini geliştirmek için sosyal robotlar sizce daha farklı nasıl kullanılabilir?

İlginizi çekebilir

Günümüzdeki Robotik İnovasyonlar
En İlginç Robotlar

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir