Yolculuklarda çok daha rahat uyumanızı sağlayacak kafa hamağı

Uzun süren seyahatler sırasında kaliteli ve deliksiz bir uyku uyumak hiç mümkün olmaz. Fakat bir kişi bu soruna kesin bir çözüm bulduğunu iddia ediyor. İşte karşınızda Nodpod.

İşe gidip gelirken yolda uykusuz kalmaktan dolayı canına tak eden Kentuckyli tasarımcı Paula Blankenship, seyahatler için kullanılan boyun yastığını veya bir sweatshirtü dertop edip araba camına yaslamaktan çok daha nitelikli bir yöntem geliştirmeye karar verdi. Birkaç prototip denemesinden sonra NodPod’u üretti. Nodpod, çenenizin altından geçerek başınızı destekleyen ve uçak, tren, otomobil koltuklarının koltuk başlığına cırt cırtla tutturulan bir tür hamak. ” Görüntü biraz çirkin ama muhteşem bir konfor sağlıyor.” diyor Blakenship.

”Yıllar boyunca başımı düz tutacak bir çözüm aradım ama piyasada satılan hiçbir ürün tam anlamıyla işe yaramadı.” diye ekliyor 53 yaşındaki girişimci. ”Ayrıca bizzat seyahat yastıkları ve battaniyeleri de tasarladım ama hiçbiri bunun kadar işe yaramadı. Bunların hepsi büyük boyutluydu ve hiçbiri başımın öne düşmesini engellemiyordu. Bir gün arkadaşımı ziyaret etmeye giderken uçakta aklıma çok basit bir iş fikri geldi. Eve geri döner dönmez oturdum ve bu basit ve etkili ürünü ortaya çıkardım. İşte NodPod böyle doğdu!”

yolculukta-rahat-uyumak-2

”Yolculuk yaparken uyuklamanın zor olmasının sebebi, baş, boyun ve omurganın yatakta yatarken olduğu gibi uzun ve doğru bir açıyla 90 dereceyi koruyamamasıdır. Bu durum boyunda ve bedenin çeşitli yerlerinde ağrılar ile yol yoruğunluğuna sebep oluyor. Veya aniden uyandığınızda bir bakıyorsunuz ki başınız bir yabancının omzuna düşmüş. İşte bu noktada NodPod devreye giriyor. Başınızı destekleyerek uyumaya olanak sağlayan doğru konumda tutuyor ve öne düşmesini engelliyor.”

Eğer NodPod’u kullanan birinin dışardan pek de hoş görünmeyeceğini düşünüyorsanız haksız değilsiniz, fakat uyku sonrası boyun ağrılarına çözüm getirmenin yanısıra salyalar akıtan ağızları kapalı tutmmasıyla muhteşem bir fayda sağlıyor.

Ancak gerçek şu ki, NodPod’un kitle fonlamasında kaydettiği başarıya bakarsak insanlar NodPod’un nahoş görüntüsünü umursamamış. Bu basit iş fikri, hedeflediği 20.000 dolarlık fon tutarını aşarak 258.420 dolar kazanmayı başarmış. Üstelik fonlama bir süre daha aktif kalacak.

Başarılı iş fikri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki tanıtım videosunu izleyebilirsiniz:

Eğer her şey yolunda giderse bu projeye Kickstarter üzerinden en az 30 dolar bağışlayanlar NodPod’larını 2016’nın Ekim ayında teslim alacaklar.

 

İlginzi çekebilir

Kickstarter’da Başarıya Ulaşmış Tuhaf Girişimcilik Ürünleri
Girişimcisini Zengin Yapan Basit İş Fikirleri
Irmak Sueri CORA

Yazar : Irmak Sueri CORA

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sinema&TV bölümünden mezun olduktan sonra yönetmenlik koltuğunu oturdu ve birçok kısa metrajlı fime imza attı. Katıldığı festivallerden sayısız ödül topladı ve toplamaya devam ediyor. Başarı ve girimcilk konularında kendi hayatında edindiği tecrübeleri sizler için paylaşıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir