YouTube’dan Para Kazanmanın Yolları

Yavru köpeğiniz çocuğunuzun evcil kurbağasını kovaladığında çocuğunuzun yüzünde beliren sevimli bakışı veya gördüğünüz bir ufoyu bir dahaki sefere kaydedin ve YouTube’a yükleyin. Biraz şansınız varsa bu sayede kısa sürede zengin bile olabilirsiniz.

YouTube ortaklık programını sayesinede bugün binlerce insan Youtube’dan para kazanıyor. Bugün makyaj meraklıları, pilates eğitmenleri, müzik DJ’leri ve her meslek grubundan insan YouTube videolarının başkaları tarafından görüntülenmesine karşılık para kazanıyor.

 

YouTube’dan nasıl para kazanılır?

1 – Kendi ürünlerinizi satın

Pilates hocası Cassey Ho ve e-ticaret özellikli fitness kanalı Blogilates 16 milyon kez izlenmiştir. Cassey Ho kendi pilates egzersiz kıyafetlerini ve spor çantalarını bu kanal aracılığıyla satıyor.

Cassey Ho’nun belirttiğine göre şu andaki altı haneli geliri ve Youtube’a yüklediği bir numaralı videosu sayesinde gerçekleşti.

 

2 – Eğitici videolar

Michelle Phan makyaj videoları hazırladığında 25 yaşındaydı ve kadınlara kozmetik ürünlerini nasıl almaları gerektiğini anlatıyordu. Phan’ın neşeli kişiliği ve eğitici videoları 3 milyon üyesinin olmasına ve videolarının 647 milyondan fazla görüntülenmesini sağladı.

Lancôme firması Michelle Phan’e firmanın makyaj videosu artisti olması için teklif götürdü. Phan, yarattığı başarılı eğitici videolar sayesinde YouTube’dan ciddi paralar kazanan insanlar arasında.

 

3 – Seriler yaratın

Benny ve Raffi Fine kardeşler yarattıkları “Kids React” serisiyle YouTube’dan ciddi paralar kazanıyor. Videoların 360 milyondan fazla görüntülenmesinin nedenini anlamak hiç de zor değil. Videolarda popüler kültür ve diğer sanal videolarla ilgili sorulara cevap veren çocuklar ve gençler var.

Benny ve Raffi Fine kardeşler o kadar başarılı oldu ki 10 kişilik bir ekibi işe alacak noktaya geldiler.

 

4 – Affiliate programlar

YouTube’dan para kazanmanın en kolay, hızlı ve muhtemelen en etkili yolu affiliate ürünleri tanıtmak ve açıklama alanında linkler paylaşmaktır. Bu yöntem de satışları garanti altına almanın yolu ürün kullanımının sonuçlarını göstermektir. Bu yolla bir sürü satış yapabilirsiniz.

 

5 – Hit bir parça yapın

Güney Koreli Psy “Gangnam Style” şarkısını YouTube’da yayınladıktan sonra neler oldu gayet iyi biliyorsunuz. Sadece 7 milyondan fazla beğeni ve bir buçuk milyar kez tıklanmadı aynı zamanda Justin Bieber’ın menajeri Psy’yi listesine aldı ve şarkısı en az dokuz ülkedeki iTunes listelerinde en avantajlı konuma geçti. Psy şu anda sadece Youtube videosundaki Google Ads sayesinde bile multimilyoner.

Genç sanatçı Rebecca Black de “Friday” isimli şarkısı YouTube’da virüs gibi yayıldıktan sonra milyonlar kazandı.

6 – Sesinizin duyulmasını sağlayın

Ted Williams evsiz bir insandı ve şansı bir videografikerle karşılaştıktan sonra döndü. Ted’in konuşma sesi oldukça büyüleyiciydi ve Youtube videosu virüs gibi yayıldı. YouTube’da 20 milyondan fazla tıklandıktan sonra sayısız televizyon şovuna katıldı ve ayrıca televizyon reklamları ve radyolar için iyi bilinen firmalardan seslendirme teklifleri aldı.

Kalitesi, tonu veya tınısı ilginç olan bir sesiniz varsa insanların bunu duymasını sağlayın.

 

7 – YouTube ortağı olun

Dünya çapında yaklaşık 15 binden fazla YouTube ortağı vardır ve bu ortaklar sayesinde 2012 yılında ki online video reklam geliri toplamda 3,4 milyara çıktı. Bu programdaki ortaklar satıcılar tarafından kazanılan geliri paylaşarak para kazanıyor.

Ancak şunu belirtmekte fayda var ki YouTube ortağı olmak kolay değil ve programa başvurmadan önce üye kazanmanız gerekiyor.

 

8 – YouTube yarışması başlatın

Mariah Carey’nin fan kulübü yeni olan bir şarkının pazarlanması için bir remix yarışması düzenledi. İki haftada 45,000 kez görüntülendi. YouTube ve şarkıcının fan kulübünün düzenlediği yarışmayı kazanan kişi şu anda kariyerine DJ olarak devam ediyor.

Siz de eğlenceli, heyecanlı ve ödüllü bir yarışma düzenleyin ve bütün dikkatleri çekin.

 

9 – Video açıklama bölümünde linkler satın

Bu yöntem YouTube ziyaretçilerini başka internet sayfalarına veya kaynaklarına yönlendirir. Burada para kazanmak için reklam hazırlamak zorunda değilsiniz sadece açıklama bölümüne link koymanız yeterli olacaktır.

 

10 – YouTube kiraları

YouTube’dan para kazanmanın en yeni yollarından biridir. Bu yöntemde içerik yaratıcılar içeriklerini kiraya verirler ve daha sonra YouTube aracılığıyla kazanılan karlar paylaşılır. Şu da var ki YouTube böyle bir hizmeti olduğunu henüz açıklamadı.

İçerik kiralama YouTube’dan para kazanmanın yeni bir yoludur ve kullanıcılar videolarından kira ücreti alır.

 

11 – Sadece isteyin

YouTube izinli eylemlere yardımcı olur ve ihtiyacı olanların yatırım sermayelerini yükseltmelerine destek olur. Buna ek olarak YouTube kar amacı gütmeyen kuruluşların para toplamasına da destek olur.

Uluslararası Hayvan Koruma Vakfı ve Greenpeace YouTube ile çalışır. Kar amacı gütmeyen bir iş yapıyorsanız bu platform tam size göredir. Sadece videoların ikna edici ve yüksek kalite olduğundan emin olun.

 

Özet

Genel olarak baktığımız zaman YouTube ‘da başarılı olmak istiyorsanız taze işler üretmeniz gerekir. Buna ek olarak video başlıklarınızı doğru isimlendirin ki insanlar içeriği araştırırken sizi kolayca bulabilsin.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir