Zamane telefonlarından nefret edenlere özel telefon: Runcible

Disk şeklindeki bu akıllı telefonun fiyatı 499 dolar ve ahşap ya da plastik kapaklı seçenekleri var.

Berkeley California’da bulunan Monohm adlı şirketin geliştirdiği Runcible, deneysel bir telefon. Avuç içi boyutundaki cihaz bir telefondan çok cep saatini andırıyor. Ön yüzü 2,6 inçlik ekrana sahip, arka yüzünde ise kamera var.

Telefonun ana özelliği sessiz olması. Runcible bip sesleriyle, vızıltılarla ya da mesajınız var uyarılarıyla düşüncelerinizi bölmez. Şirket, ürününün akıllı telefon karşıtı olduğunu vurgulamakta. Böylelikle telefonunuza yalnızca canınız istediği zaman bakacaksınız. Bu pasif cihaz sayesinde, gözlerinizi yeniden gerçek dünyaya çevireceksiniz.

Ürün ilk olarak 2015 yılında, Mobil Dünyası Kongresinde sergilenmiştir. Runcible şu sıralar, Indiegogo adlı sitede, sipariş almaya devam etmektedir. Ahşap kapaklısı 499, plastik olanı ise 399 dolara satışa sunulmuş durumda. Şirket yetkililerinin belirttiğine göre, telefonda kullanılan geri dönüşümlü plastik, Pasifik okyanusundaki çöp yığınından elde edilmiş. .

Telefonun donanım ve yazılımı açık kaynaklı, yani insanlar telefonlarını modifiye ederek özel bir telefon oluşturabilirler. Telefonun özellikleri ise kısaca şöyle: WiFi, Bluetooth, 7 mp kamera ve 8 GB bellek.

İnovatif iş fikri hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz:

Telefon LTE özelliği olsa da, şirketin herhangi bir operatörle bağlantısı yok. Telefon Monohm’un, BuniOS adını verdiği bir işletim sistemine sahip. Telefon üzerinde harita gibi uygulamalar da var. Bu cihaz, akıllı telefonların yarattığı bunaltıcı seslerden sıkılanlar için iyi bir alternatif çünkü çoğu zaman telefonları fişten çekmek ya da ateşe atmak istiyor ve yapamıyoruz. Şu sıralar, temel özelliklere sahip basit telefonlara geri dönüş modası var. Runcible da bunun en güzel örneklerinden biri.

 

İlginizi çekebilir

Küçük Çocuklar İçin Geliştirilen Dünyanın En Küçük Telefonu
Cep Telefonu Sektöründe İş Fırsatları

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir