Akıllı ahşap bebek: Avakai

Avakai akıllı ahşap bebekler çocukların herhangi bir ekran olmadan birbirleriyle iletişim kurmalarına yardımcı olmak için tasarlandı.

Daha önce sizlere bebeğinizin sağlık durumunu uzaktan kontrol etmenizi sağlayan oyuncak ayıdan ve yaşlılara özel bunamayı önlemek için gelişirilen pelüş oyuncaktan bahsetmiştik. Bunlar teknolojiyi kullanan en heyecan verici oyuncaklardandı. Bugün size yeni bir üründen bahsedeceğiz. Bluetooth teknolojisi ve sensörlerin kullanıldığı Avakai akıllı ahşap bebekler, çocukların ekranlar olmadan birbirleriyle iletişim kurmasını sağlıyor.

Avakai, geleneksel oyuncaklar ve mobil cihazlar arasında köprü kurmayı amaçlayan ahşap figürlerdir. Oyuncaklar yapılırken Rusların Matruşka bebeklerinden ilham alındı ve bebekler yerel kaynaklı, uzun ömürlü malzemelerden yapıldı. Bluetooth, dokunma ve hareket sensörleri gibi teknolojiler sayesinde bebekler, çocukların hareketlerine göre tepki veriyor. Örneğin bir oyuncak bebeğin başını okşadığınızda bebek ses ve ışıklarla duygularını belirtiyor. Ayrıca akıllı bebekler kendi aralarında da iletişim kurabiliyor. Bir oyuncak bebeğe sarıldığınızda yakındaki başka bir oyuncak bebek de bunu algıladığı için 2 bebek de aynı tepkiyi veriyor.

Bebekler birbirine yaklaştıklarında sesler çıkardıkları için hazine avı gibi oyunları geliştirmek için kullanılıyor. İçlerinde küçük hediyeler saklamak için bölmeleri de var. Avakai bebekler şu anda kitle fonlaması sitesi Kickstarter aracılığıyla finansman arayışında ve destekçiler Avakai çiftini ön siparişle indirimli fiyat olan 149 dolardan satın alabiliyor. Bebeklerin Mart 2016’da gönderilmesi bekleniyor.

Aşağıdaki videoyu izleyerek ilginç oyuncak bebek Avakai hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz:

 

İlginizi çekebilir

Akıllı bebek bezi
Bebeklerin gece uyanması tarih oluyor!
Uzaktaki sevgilinize gerçek öpücük yollayın!
Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir