Akıllı Kahve Öğütücü, Taze ve Kaliteli Kahve İçmek İsteyenlerin Hizmetinde!

Voltaire marka akıllı kahve öğütücü, haznesindeki kahve çekirdeği miktarını ölçüyor ve yetersizse yenisi için sipariş veriyor.

Bu ev tipi, mini kahve kavurucu gibi düzinelerce ürün, amatör baristalara, evlerinde mükemmel kahveler hazırlama imkânı sunuyor fakat iyi bir ev yapımı kahve hazırlamak için kahve çekirdeklerinin tazeliği çok önemlidir. Voltaire marka internete bağlı kahve öğütücü, haznesindeki kahve çekirdeği miktarını ölçüyor ve miktar azalmışsa hemen, kullanıcının favori kahvesinden sipariş ediyor.

Kahve çekirdekleri kavrulduktan sonra kahvenin kalitesi, gün geçtikçe bozulmaya başlar fakat kahvenin aromatik tadını kaybetmesine etkiyen çok sayıda öğe vardır. Bu nedenle, kahvenin kalitesinin, ne zaman düşeceğini kestirmek zordur. Voltaire marka kahve öğütücü, haznesindeki kahve çekirdeklerinin taze kalması için özel bir algoritma kullanıp, kavurma tarihinden, çekirdek kalitesine, gaz yoğunluğundan, ısıya, nemden, haznedeki çekirdek miktarına kadar tüm değişkenleri hesaba katarak, hassas bir platformda ölçüm yapıyor. Ölçümünü yaptıktan sonra, bir akıllı telefon uygulamasına bağlanarak, kullanıcıya çekirdeklerin tazeliğini kaybetmek olduğunu haber veriyor. Kullanıcının isteğine bağlı olarak, kullanıcıya ya bildirim gönderiyor ya da kahve çekirdekleri iyice bayatlamadan otomatik olarak yenisini sipariş ediyor.

Başarılı bir inovatif iş fikri olan akıllı kahve öğütücü hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki tanıtım videosunu izleyebilirsiniz:

Kullanıcı sayısı arttıkça, Voltaire’in algoritması çok daha üstün bir hale gelecek. Akıllı öğütücü şimdilerde, bir Kickstarter kampanyasıyla fon toplamaktadır. Cihazın destekçileri, 199 dolara ön sipariş verebilirler.

Sizce, başka hangi tür, yiyecek ve içecekler için benzer cihazlar geliştirilebilir?

 

İlginizi çekebilir

Akıllı Ürünlerle İlgili İş Fikirleri
Başarılı Girişimcilik Ürünleri
Avatar

Yazar : İpek Külah

Çevirmen

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir